EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ÖDENMELİ!!

EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ÖDENMELİ..

EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ÖDENMELİ!!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hizmetlisinden müsteşarına bir bütün olduğunu ve aynı amaca hizmet ettiklerini söyleyen Doğrusöz; “Eğitim sistemindeki tüm olumsuzluklara rağmen büyük bir özveri ile çalışan eğitim çalışanları arasında ayrımcılık yapılmamalıdır. Sadece öğretmen ünvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara ödenen eğitime hazırlık ödeneğinin kapsamı genişletilerek tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi gerekmektedir. “ dedi.Murat Doğrusöz açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi:

“Eğitim bir bütündür ve öyle değerlendirilmelidir. Hizmetlisinden müsteşarına tüm Milli Eğitim Bakanlığı personeli aynı amaca hizmet etmektedir.  Eğitim sistemindeki tüm olumsuzluklara rağmen bütün eğitim çalışanları büyük özveri ile görevlerine yerine getirme gayretindedir. Sadece öğretmen ünvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara eğitim hazırlık ödeneği ödenmesi çalışanlar arasında huzursuzluk yaratmaktadır ve çalışanların motivasyonunu düşürmektedir. Eğitim çalışanları arasında yapılan ayrımcılığa acilen son verilerek gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.
Öte yandan 2013 yılı başında TBMM’de soru önergesini yanıtlayan dönemin Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer; ödeneğin tüm eğitim çalışanları kapsayacak şekilde ve bir maaş tutarına çıkarılması yönündeki talebi Maliye Bakanlığı’na bildirdiklerini ve görüş beklediklerini belirtmiştir. Üzerinden 3 yıla yakın süre geçmesine rağmen hala görüş alınamamış mıdır?

Toplu Sözleşmede sözde büyük kazanımlara damga vuran yetkili sendika konuyu dile getirmemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Genel İdari Hizmetler, Yardımcı Hizmetler, Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetler Sınıfında görev yapan eğitim çalışanları bu süreçte yok sayılmıştır.
Siyasi partilerin sözcüsü değil eğitim çalışanlarının sesi olarak, DES olarak eğitim çalışanları arasında yapılan bu ayrımın kaldırılarak ödeneğin tüm eğitim çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesini ve ödeneğin bir maaş tutarına çıkarılmasını istiyoruz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

izmit escort

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması