Ek Göstergeleri 3000 Olursa Şef Kadrosunda Olanlar Nasıl Etkilenir?

EK GÖSTERGELERİ 3000 OLURSA ŞEF KADROSUNDA OLANLAR NASIL ETKİLENİR?

Ek Göstergeleri 3000 Olursa Şef Kadrosunda Olanlar Nasıl Etkilenir?
03 Haziran 2014 Salı 13:38

 Ek göstergenin, kamu çalışanları için özellikle emeklilik hakları bakımından önemli olması nedeniyle, hemen her unvandaki Devlet memurları, haklarında uygulanan ek gösterge rakamlarının yükseltilmesini (YHS personeli ise haklarında ek gösterge belirlenmesini) talep etmektedirler.

Kamu kurum ve kuruluşlarında Şef unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, mevzuatta hiçbir engel bulunmamasına rağmen kadrolarının ilk iki dereceye yükseltilmemesinden ve özel hizmet tazminatlarının düşük belirlenmiş olmasından yakınırlarken, aynı zamanda ek göstergelerinin de artırılmasını istemektedirler.

Şef ek göstergesi

Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “şef” kadrosu için unvana göre ek gösterge belirlenmemiş olduğundan, bu unvandaki kadrolarda görev yapan personel hakkında, GİH sınıfın dahil olup da Ek Gösterge Cetvelinde unvanları sayılanlar dışında kalanlar için belirlenen ek göstergeler uygulanmaktadır.

Bu belirlemeye göre,  yükseköğrenim görmüş olan ve kazanılmış hak aylığı bakımından 1 inci derecede bulunan Şef unvanlı personel “2200” ek göstergeden yararlanabilmektedir.

Ek gösterge 3000 olursa neler değişir?

30 hizmet yılı bulunan, kazanılmış hak aylık derece ve kademesi 1/4 olan ve 3 üncü derece Şef kadrosunda görev yapan Devlet memurları hakkında uygulanmakta olan ek göstergenin 2200’den 3000’e yükseltilmesinin, bu personelin; aylık ücretini, emekli aylığını ve emekli ikramiyesini nasıl etkileyeceği konusunda bilgi vermesi amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız değerlendirmede şu sonuçlara ulaşılmıştır.

Şef unvanlı personelin ek göstergesinin 2200’den 3000’e yükselmesinin yaratacağı değişim

AYLIK NET MAAŞ MİKTARINDAKİ DEĞİŞİM

EMEKLİ AYLIKLIĞI MİKTARINDAKİ DEĞİŞİM

EMEKLİ İKRAMİYESİ MİKTARAINDAKİ DEĞİŞİM

44.-TL ARTAR

51.-TL ARTAR

1.848.-TL ARTAR

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.