Erdoğanın 12.c.başkanı Olarak Göreve Başlamasıyla Açıklamalarda Bulundu

SAYIN R.TAYYİP ERDOĞANIN 12.C.BAŞKANI OLARAK GÖREVE BAŞLAMASI MÜNASEBETİYLE ANKARA MİLLİ İRADE PLATFORMU ADINA MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANI MUSTAFA KIR'IN "MİLLİ İRADE ÇANKAYA'DA "KONULU YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASIDIR.

Erdoğanın  12.c.başkanı Olarak Göreve Başlamasıyla Açıklamalarda Bulundu
29 Ağustos 2014 Cuma 12:21

                                           MİLLİ İRADE ÇANKAYA'DA 
  Türkiye Cumhuriyeti tarihinde cumhur ilk defa10 Ağustos 2014 günü kendi iradesi ile kendi Cumhurbaşkanını seçmiştir. Vatanımız,milletimiz,insanlık ve  İslam alemi  için hayırlı olmasını diliyoruz. 12.Cumhurbaşkanımız Sayın:Recep Tayyip Erdoğan'a başarı dileklerimizi iletiyoruz.
  12.Cumhurbaşkanının doğrudan milletin oylarıyla seçilmiş olması  vesayeti tasfiye sürecinde son aşamaya gelindiğinin göstergesi  ve milli iradeye, milletin egemenliğine ve milletin takdirine saygının  ifadesi olduğunu  kabul ediyoruz. 
 Onun için Bu dönemi Türk,İslam  ve dünya siyasi tarihinin akışına etki edecek, kadim medeniyet değerlerimizin, yeniden Büyük Türkiye davamızın ihya ve inşasına büyük katkı sunacak bir süreç olarak değerlendiriyoruz. 
İstikbal, istiklal ve istikrar noktasında büyük bir ivme yakalayan ülkemiz adına  sivilleşme ve özgürleşme yolunun açılacağına,  hukukun üstünlüğüne,İnsan haklarına  ve insanlık  onuruna  değer verileceğine demokratikleşme sürecine hız katacak ve demokrasinin kurumsallaşmasına katkı sağlayacak   büyük adımların atılacağına  inanıyoruz.
  Bilindiği üzere  ülkemiz sadece milletimiz için değil, medeniyet havzamızdaki bütün ülke ve toplumlar için de yeni ufuk ve umutların öznesi olmak zorunda olan jeopolitik konumdadır.
. Yeni Cumhurbaşkanımızın Türkiye’yi bilen, milletiyle ortak ya da benzer bir hayat öyküsüne sahip olan, milletle aynı sıkıntıları çeken ve  milletin sevinçlerini, paylaşan,  ülkemizin ve dünyanın siyasi ve toplumsal dengelerini bilen  birisi olarak,  Özellikle İslam coğrafyasında yaşanan acı, ızdırap ve göz yaşları karşısında  kardeşlik hukukunun gereği olarak kardeşlerinin  yaralarını saran, mazlumlarına kol kanat geren, zulme ve zalime karşı dik duran, proaktif diplomasiyi esas alan ,bölgesel ve küresel risklere karşı inisiyatif alan, dünya mazlumlarının sözcüsü,sesi,nefesi  ve hamisi olan birisi olarak görmek istiyoruz.
Millet olarak; açık ve post modern darbelerle defalarca  yaşadığımız sıkıntı ve baskılar, devletin karşı karşıya kaldığı küresel operasyonlar, millet-devlet arasında çıkarılan çatışmalar, dindar insanlara yapıştırılan irtica paranoyası,başörtülü olduğu için memurluğu sona erdirilen kadınlarımızın , üniversite kapılarından geri çevrilen genç kızlarımızın dramı, evladıyla Kürtçe konuştuğu için jandarma şiddetine maruz kalan anaların durumu, kesintisiz eğitim ve katsayı uygulamasıyla kendi çocuklarına  zulmeden,kendi vatandaşını tehdit olarak görüp darbe yapan, muhtıra yazan ceberut devlet  aygıtının konumu hafızalarımızdan henüz silinmiş değildir.
Sayın Recep Tayyip ERDOĞANIN 12.Cumhurbaşkanı olarak halk tarafında  seçilmesi kadar  Dış İşleri Bakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLUNUN Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanlığına seçilmesi ve  62. Hükümeti   kurmakla görevlendirilmesi de en az cumhurbaşkanlığı kadar önem arz etmektedir.
Eğitim alanında olduğu kadar  Sayın: Davutoğlu'nun  eğitim,siyasi tecrübe, diplomasi ve dış politika alanlarında da genel kabul görmesi,sağlam bir karaktere, insani değerlere,İslami kimliğe ve  kişiliğe sahip olması mağdur ve mazlumlar için bir umut olarak değerlendirilmelidir.
  Şüphesiz hepsinden önemlisi  Yeniden büyük Türkiye'nin inşasında Cumhurbaşkanlığı  ve Başbakanlık Makamı arasındaki  uyumun  Türkiye adına büyük bir  kazanım olarak görülmelidir.
Milli İrade Platformu olarak;
Barış ve kardeşliği esas alan  çözüm sürecinin, devletin, ülkenin ve milletin birliğine dair hassasiyetlerin korunarak devam ettirilmesini,
  Ahlaki erozyon  ve manevi tahribatın yaygınlaştığı,alkol,uyuşturucu ve sentetik bağımlılığın gençliğimizi ve geleceğimizi tehdit ettiği şu dönemde milli kültür, milli gençlik milli eğitim  ve dini  alanlarda hem Devlet erklerine hem de topluma öncülük yapacak  projelerin  hayata geçirilmesini, 
Vesayetin kökünün kazınması adına   Milletin ortak talebi ve hedefi olan Sivil Anayasa’nın; eşit vatandaşlık temelli bir anlayışla yapım ve yazımına öncülük yapılmasını
  Yargıya güvenilirliğin,kurumlar arası diyalogun  ve adaletin tesisi adına   Yasama, yürütme ve yargı erklerinin işbirliği ve uyum içerisinde çalıştırılmasının sağlanmasını,
 Şeffaf ve hesap verebilir bir devlet yönetimi için denge ve denetleme mekanizmalarının kurulmasına ve işletilmesine öncülük edilmesini.
Ülkemizde; Hak ve özgürlüklerin esas, yasakların istisna, siyasi ve ekonomik istikrarın, demokratikleşme ve özgürleşme kararlılığının  devam ettirildiği  bir ülke olarak anılmasının yolunun  açılmasını önemle istiyoruz ve bekliyoruz.
          Milli İrade Platformunu oluşturan Sivil toplum kuruluşları olarak, 7 yıldır Cumhurbaşkanlığı görevini başarı ile sürdüren 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e teşekkür ediyor, hür iradelerimizin sonucunda seçilen 12.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğluna başarı huzur ve mutluluklar diliyoruz.
                                                          Milli İrade Platformu Adına
                                                                      Mustafa KIR
                                                        Memur-Sen Ankara İl Başkanı
 Platform Üyeleri:
1-Memur-Sen Ankara İl Başkanlığı,2- İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği 3-Anadolu Kültür ve Sanat Birliği Federasyonu,4-Anadolu Kayserililer Birliği Derneği.,5-Adana Anadolu Derneği,6-Kubbe Derneği,7-Kim-Der,8-Adnan Menderes Demokrasi Platformu,9-Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi10-Anadolu İletişim Derneği,11-Birlik Vakfı Ankara Şubesi,12-Ensar Vakfı Ankara  Şubesi,13-İlim Yayma Cemiyeti Ankara Şubesi,14- .,Büyük Anadolu Birliği Konfederasyonu,15-Büyük Anadolu Birliği Derneği,16-Genç Memur-Sen,17-Memur-Sen Kadınlar Komisyonu,18-Memur-Sen Engelliler Komisyonu,19-Emekli Memur-Sen,20-Eğitim-Bir-Sen Ankara Şubeleri21-Diyanet -Sen Ankara Şubeleri,22-Bem-Bir-Sen Anakara  Şubeleri,23-Büro Memur-Sen Ankara Şubeleri,24-Sağlık Sen Ankara Şubeleri,25-Enerji Bir-Sen Ankara Şubeleri,26- Toç-Bir-Sen Ankara Şubeleri,27-Ulaştırma Memur-Sen  Ankara Şubeleri,28-Bayındır Memur-Sen29-Kültür-Memur-Sen,30-Birlik Haber Sen Ankara Şubeleri,31-Ön-Der Ankara Şubesi,32-Öz-Der, 33-Tümih-Der,34-Ba-Der,35-Kardelen Eğitim Kültür ve Çevre Derneği,36-Mihlem-Der 37-Türkiye Kadınlar Platformu 38- Başkent Vefa Eğit.Kült Gençlik ve Spor Kulübü,39-Takva(Tarımsal Kalkınma Araştırma Vakfı),40-Selahaddin Eyyubi Bilim Kültür Yardımlaşma Vakfı
  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.