Fatih Projesi Ağ Alt Yapı Bilgilendirme Semineri Verildi

İlimizde Fatih Projesi kapsamında ağ alt yapı kurulum çalışması süren 19 ortaöğretim okulunun müdür ve Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine, FATİH Projesinden sorumlu Şube Müdürü Mirza TETİK ve Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü İsmail BAYRAM tarafından ağ alt yapı çalışmaları sırasında takip edilecek iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme semineri verildi.

Fatih Projesi Ağ Alt Yapı Bilgilendirme Semineri Verildi
15 Aralık 2014 Pazartesi 18:20

Eğitimde FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyinde tüm Türkiye genelindeki 570.000 dersliğe LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı sağlanacaktır. Aynı zamanda her öğretmene ve her öğrenciye tablet bilgisayar verilecektir. Dersliklere kurulan BT donanımının öğrenme-öğretme sürecinde etkin kullanımını sağlamak amacıyla öğretmenlere hizmetiçi eğitimler verilmektedir. Bu süreçte öğretim programları BT destekli öğretime uyumlu hale getirilerek eğitsel e-içerikler oluşturulacaktır. Bu kapsamda Eğitimde FATİH projesi beş ana bileşenden oluşmaktadır. Bunlar:

  1. Donanım ve Yazılım Altyapısının Sağlanması
  2. Eğitsel e-içeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi
  3. Öğretim Programlarında Etkin BT Kullanımı
  4. Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitimi
  5. Bilinçli, Güvenli, Yönetilebilir ve Ölçülebilir BT Kullanımının sağlanmasıdır.

Fatih Projesi kapsamında Şırnak il genelinde kapsamında 16 ortaöğretim okulunda toplam 400 Etkileşimli Tahta ve internet erişimi için alt yapı kurulumu 2013 yılı sonunda tamamlanmıştır. Aynı şekilde il genelinde kurulumu yapılmayan  19 ortaöğretim okulumuzda da ağ alt yapı çalışmaları başlamıştır. Bu çalışmaların düzgün bir şekilde devam etmesi için 19 ortaöğretim okul müdürü ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenine, Merkez Cumhuriyet Anadolu Lisesinde bulunan UZEM (Uzaktan Eğitim Merkezi) sınıfında “FATİH Projesi – Ağ Altyapı Bilgilendirme Semineri” verildi.

Bilgilendirme seminerine katılan Ortaöğretim Okul Müdürü ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine , 3 günlük seminer süresince FATİH Projesinden sorumlu Şube Müdürü Mirza TETİK ve Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü İsmail BAYRAM tarafından, okullarımızda yapılacak olan ağ altyapı çalışmaları sırasında takip edilecek iş ve işlemlerle ilgili bilgi verildi. Seminer bitiminde katılımcılara katılım belgeleri verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.