Geçici Görevlendirilen Müdür Yardımcısı 6 Ay Dolmadan Ayrılabilir Mi

geçici görevlendirilen müdür yardımcısı 6 ay dolmadan ayrılabilir mi

Geçici Görevlendirilen Müdür Yardımcısı 6 Ay Dolmadan Ayrılabilir Mi
22 Şubat 2015 Pazar 09:01

 Kamu kurumlarının büyük bölümü geçici görevlendirmeyi, cezalandırma saikiyle uyguluyor.
Geçici görevlendirmede, kamu yararı ve hizmet gerekleri gibi ilkeler dikkate alınmıyor.

Bu bağlamda, Aile ve  Sosyal  Politikalar Bakanlığının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer  alan  "Geçici görev" maddesi bazı açılardan mevzuata uygun kriterler getirmiştir.

İŞTE AİLE BAKANLIĞI YÖNETMELŞİĞİNDE YER  ALAN  MADDELER

Madde 21 - (1) Bakanlık personelinin iller ve birimler arasında kurum içi geçici süreli görevlendirmeleri, bir hizmetin geçici süre ile yürütülmesi amacıyla, kadrosu ile hukuki bağlarını sürdürmek ve belli bir süre ile sınırlı olmak şartı ile yapılır. Geçici süreli görevlendirmede aşağıdaki esaslara uyulur:

a)  Hizmetlerin  geçici olarak yürütülmesi amacıyla bir takvim yılı içerisinde 2 aya kadar geçici görevlendirme yapılabilir. Bu süre personelin kendi isteğinin bulunması şartıyla 6 aya kadar uzatılabilir.

b) Geçici görevlendirme, onayda belirlenen süre bitiminden önce iptal edilmediği durumlarda süre bitiminde kendiliğinden sona erer. Bu durumda başka herhangi bir işleme gerek kalmaksızın ilgili personelin, görevlendirmenin sona erdiği günü  takip  eden   günü içerisinde asli kadrosunda göreve başlaması zorunludur. Göreve başlamayanlar hakkında genel hükümler çerçevesinde yasal işlem yapılır.

c) Bir görevin geçici olarak ifasına yönelik olma amacını aşan, konusu ve süresi belirtilmemiş geçici görevlendirme işlemi yapılamaz.

ç) Geçici görevli olarak görevlendirilen  personel  hakkında bu görev sona erdirilmeden ikinci bir geçici görevlendirme yapılamaz.

Memurlar.Net

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.