Geka İle Dört Adet Teknik Destek Sözleşmesi İmzalandı

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü okul/kurumlarınca Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’na sunulan 4 adet teknik destek projesi kabul edildi. Projelerin sözleşmesi Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünde taraflar arasında imzalandı. Sözleşme törenine Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ, Menteşe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet ÜĞE, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa BAYKAL, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ayşegül KIVRAK, Muğla İli Eğitim Geliştirme Derneği Başkanı Önder KAYTAN, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Musa EROĞLU ve GEKA yetkilileri katıldı.

Geka İle Dört Adet Teknik Destek Sözleşmesi İmzalandı
12 Aralık 2014 Cuma 21:12

 İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, GEKA desteği ile 180 Milli Eğitim personelinin eğitime tabi tutulacağını belirterek, “Mesleki anlamda eğitimin geliştirilmesi kurumsal gelişimimize katkı sağlayacaktır. GEKA tarafından personelimize verilecek eğitimler ile kurumsal kapasitemizi arttırmak istiyoruz. Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ‘İnovatif düşün, inovasyona yön ver’, Muğla İli Eğitim Geliştirme Derneği’nin ‘Kriz Yönetimi’, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğümüzün ‘İnsan Mühendisliği’ ve Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ‘Yatağan Geleceğini Belirliyor’ projeleri GEKA’dan teknik destek almaya hak kazanmıştır. Temennimiz bu tür projelerin artarak devam etmesidir” dedi.

GEKA uzmanı Ayşe Taner ise, “2014 yılında GEKA tarafından Denizli, Aydın, Muğla illerine verilen teknik desteklerin yüzde yirmibeşini Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki kurumlar almıştır. Bu oran GEKA teknik desteklerinde her dört projeden birinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapıldığını göstermektedir. Bu bölgemiz için büyük bir başarıdır ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iftihar ediyoruz. Ayrıca öğretmenlerimizin diğer kurumların yaptığı projelere de büyük katkı verdiğini bilmekteyiz” dedi.


Sözleşme imzalanan projelerden ‘İnovatif Düşün, İnovasyona Yön Ver’ projesi kapsamında, Menteşe ilçe sınırları içerisindeki yönetici ve öğretmenlerin bilgi kalitesini arttırmak ve bu vasıta ile eğitim kalitesini yükseltmek, yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarla eğitim ve öğretim ilkelerini hayata geçirmek için “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” konusunda 60 yönetici eğitim alacaktır. Muğla İli Eğitim Geliştirme Derneği’nin ‘Kriz Yönetimi’ eğitiminde 3 gün süre ile 60 yönetici 18 saat eğitime tabi tutulacaktır. Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ‘İnsan Mühendisliği’ projesinde okul yöneticilerinin okul içi etkin iletişimi sağlamaları amaçlanırken, ikna becerileri, beden dili, etkili sunum yapma becerisi ve etkili konuşma konusunda 30 yönetici 30 saat eğitim alacaktır. Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Yatağan Geleceğini Arıyor’ projesi kapsamında ise 30 eğitimci 5 gün süre ile eğitime tabi tutulacaktır.

 

Projeleri kabul edilen kurumlarımızı tebrik eder, Müdürlüğümüze yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürlerimizi sunar çalışmalarında başarılar dileriz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.