Genç Başarı Şirket Programı Öğretmen Eğitimleri Başladı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Genç Başarı Eğitim Vakfı arasında imzalanan protokol gereği yapılacak “Genç Başarı Şirket Programı” eğitimlerin ilki 8-9 Kasım 2014 tarihleri arasında MÜSİAD Muğla Şubesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Genç Başarı Şirket Programı Öğretmen Eğitimleri Başladı
12 Aralık 2014 Cuma 21:13

 Genç Başarı Şirket Programı eğitim sorumlusu Seçil ÇELEBİ program hakkında bilgi vererek, “Ortaöğretim öğrencilerine yönelik planlanan ve dünyada 1936 yılından beri uygulanmakta olan bir programdır. Bu program ile öğrenciler, "eğitimci eğitimine" katılmış olan gönüllü öğretmenleri  ve iş dünyasından gönüllü danışmanları eşliğinde mini şirketler kurmaktadırlar. Öğrencilerin, ürün veya hizmet üretmek, üretim veya hizmet aşamalarında iş planı, üretim, finans ve pazarlama raporu oluşturmak, sattıkları hisse senetlerinin kayıtlarını tutmak, şirket içindeki kişisel olanakları ve sorumlulukları belirlemek, üretim ve denetim sağlamak, satış stratejilerini belirlemek, ürünlerini pazarlamak gibi sorumlulukları vardır. Program gerçek bir deneyim sunmaktadır. Ayrıca bu programın devamında öğrenci şirketleri Uluslararası Yarışmalara ve Fuarlara katılabilmektedir” dedi.

 

60 yönetici ve öğretmenin eğitim aldığı programın sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ ve Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet ÜĞE katıldı. Törende konuşan KIRBAÇ: “Aldığımız geri dönütler ve izlenimlerim eğitimlerin verimli geçtiği yönündedir. Biz gençlerimizi hayata hazırlama konusunda onlara bir fırsat sunabilir miyiz diye düşündük. Öğrencilerimizi hayata hazırlayabilme ve eğitim-öğretim süreçlerinden en üst düzeyde ve en fazla yararlandırabilmek amacındayız. Yöneticilerimizde, öğretmenlerimizde ve öğrencilerimizde bir heyecan yaratmayı amaçlamaktayız. En azından öğrencilerin sabah okula gelirken hızlarında bir nebze olsun artış yapabilmek bizi mutlu edecektir. Bu uygulmanın okullarımız için olumlu anlamda hanemize yazılacak bir aktivite olacağını düşünüyorum. Bu çalışma meslek liseleri için çok önemli ama genel amaçlı Anadolu liseleri için de bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Çocuklarımıza bu çalışmaları geliştirebilecekleri ortamlar sunmalıyız.  

Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün aslında temel hedefi, uluslararası ilişkilerin sıkılaştığı ve dünyanın küçüldüğü bir devirde öğrencilerimizi dünyanın başka ülkelerindeki yaşıtlarıyla rekabet edebilir; inovasyon, girişimcilik ve dil becerileri gelişmiş, onlar ile aynı bilgi beceri düzeyine sahip bireyler olarak yetiştirmektir. Ayrıca iş dünyasının ihtiyaç duyduğu becerilere sahip öğrenciler de yetiştirmemiz gerekiyor. Bu anlamda öğrencilerimiz bilgilerini beceriye dönüştürebilmelerini önemsiyoruz. Bu etkinlikle yapacağımız çalışmalar, çocuklarımızın farklı farklı alanlardaki bilgilerini birleştirerek o bilgileri hayata dair becerilere dönüştürmeye yardımcı olacaktır.  Eğer bizler inanır ve okullarımızı desteklersek kesinlikle öğrencilerimizi bu alanda çalışma yapmaya yüreklendirmiş oluruz. Başlatmak önemli değil, önemli olan devam ettirmektir. Bu alanda dayanışma, bilgi paylaşımı ve ortak çalışmalar yapılarak projenin başarılı olacağına inanıyorum.  İnşallah çok sayıda gencimizi sizlerin katkısıyla hedefe ulaştıracağız. Bu eğitime katıldığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Genç Başarı Eğitim Vakfı’na da bizleri destekledikleri için teşekkür ederim” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ daha sonra ise iş dünyası gönüllüleri ile bir araya gelerek projeye yapacakları katkılardan dolayı teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.