Hangi Alan Öğretmenleri Resen Rehber Öğretmeni Atanacak?

MEB daha önce okullardaki Rehber öğretmen açığını kapatmak amacıyla 2000 yılında Talim Terbiye Kurulu kararı doğrultusunda bazı alan öğretmenlerinin resen...

Hangi Alan Öğretmenleri Resen Rehber Öğretmeni Atanacak?
16 Kasım 2014 Pazar 23:11

 MEB daha önce okullardaki Rehber öğretmen açığını kapatmak amacıyla 2000 yılında Talim Terbiye Kurulu kararı doğrultusunda bazı alan öğretmenlerinin resen atama yolu ile  rehber öğretmen ataması yapmış ve bu öğretmenleri ayrıca hizmet içi eğitim kursuna tabii tutmuş ve yetiştirmişti. MEB bu yöntemle okullardaki rehber öğretmen açığını kapatmaya çalışmıştı.
işte MEB Alan değişikliği ile yine Resen, Rehber öğretmen atamasına gidiyor

Hangi Alan Öğretmenleri Resen Rehber öğretmeni atanacak?
Program geliştirme bölümü mezunu öğretmenlerde idari mahkeme kararı nedeniyle başvurmaları yeterli olmaktadır.
Alanı Program geliştirme mezunu öğretmenlerin tamamı rehber öğretmen ataması için dilekçe vermeleri yeterli olmaktadır.
 MEB bir süredir okul dönüşümleri nedeniyle mağdur olan öğretmenlerin mağduriyetlerini gidermek amacıyla bir çalışma başlatmış işte bu çalışma nihayete erdi. MEB alan değişikliğini bir süredir erteleme yoluna gitmiş bu süre içinde talip Terbiye Kurulunun belirli konulardaki kararını beklemişti işte bu beklenilen karar,  Talim Terbiye kurulundan  MEB insan kaynaklarına ulaştığı, yakın zamanda da duyuruya çıkacağı yönündeki duyumlarımızı sizlerle paylaşıyoruz.
Kimler Resen Rehber öğretmen atanacak
Okul Dönüşümü nedeniyle Öğretmen Anadolu Liselerindeki alanı öğretmen Meslek Bilgisi  Dersleri öğretmenlerinden
alanı:
Eğitim Yönetimi Planlaması olan öğretmen Meslek Bilgisi  Dersleri öğretmenleri
Eğitimde Ölçme Değerlendirme bilgisi olan öğretmen Meslek Bilgisi  Dersleri öğretmenleri
Eğitim programları ve Öğretimi olan öğretmen Meslek Bilgisi  Dersleri öğretmenleri
Halk eğitimi bolumu mezunu   olan öğretmen Meslek Bilgisi  Dersleri öğretmenleri
Alanı Felsefe ve sosyoloji olan öğretmenlerin rehber öğretmeni atamasınında yapılması için MEB’e baskılar devam ediyor Öğretmen anadolu lisesinde  Meslek Bilgisi  Dersleri öğretmenliği yapan öğretmenlerin alanı Felsefe olanlarının Felsefe dersi öğretmenliğine, sosyoloji olanlarının felsefe grubu öğretmenliğine resen geçirileceği ifade ediliyor.
yapılan itirazlarda ise felsefe grubu öğretmenlerininde rehber öğretmen atanması için MEB’e baskılar devam ediyor.
son kararı insan kaynakları genel müdürlüğü ve bakanlık makamı  vereceği ifade ediliyor.Öğretmenlerin mağduriyetleri düşünüldüğünden en kısa sürede iş ve işlemlerin başlatılacağı düşünülmektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.