İl Dışı Atamalarda Çok Yer Açılacak Mı?

Başta yıllarını doğunun ücra köşelerinde geçirip memleket hasretiyle yanan öğretmenler olmak üzere bir çok öğretmen il dışı atamaları beklemektedir. Biz de personelmebnet ailesi olarak sizin için bir araştırma yaptık.

İl Dışı Atamalarda Çok Yer Açılacak Mı?
08 Haziran 2016 Çarşamba 03:09

PERSONELMEB.NET/ÖZEL HABER

İl dışı atamalarda çok yer açılacak mı?  2 sene önceki - sadece 7 ilin açıldığı- gibi az yer mi açılacak?
Bir görüşe göre; şimdiye kadar pek fazla kimse –özellikle sınıf öğretmenleri- il dışı atamalarda çok iyi bir sonuç almamış. Bu durum hep böyle devam edecektir çünkü batıda emekliliği geldiği halde görev yapan çok öğretmen var, özür durumu atamasına merkezi yerler bırakılmakta ve geri kalan yerler çoğu köy veya belde olmakta… atama isteyen öğretmenler zaten köy ya da beldede görev yapmaktalar ve yıllardır bulundukları yerden memleket hasreti şöyle dursun kendi çocuklarının eğitimini sürdürebilmesi için çıkmak istemektedirler..
İkinci görüş biraz daha umut verici… Öğretmenler cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde çok yer açılacağını düşünmekteler… 


İŞTE ÖĞRETMENLERİN KONUYLA İLGİLİ DİĞER GÖRÜŞLERİ:


Bu sene bütün açık kontenjanların İl Dışı tayininde gösterilmesi il değiştirecek öğretmenler için çok iyi olur. Zaten boş kalacak kadrolar tekrar özür grubu ve ilk atamada açılabilir.


ÖZÜR grubuna açılan okullar aslında doğuda yıllardır görev yapanlar için öncelikle ayrılmalı...

İller arası isteğe bağlı yer değiştirmelerde o kadar az kontenjan açılıyor ki ve açılanlarda en ücra yerler oluyor. 14 yıllık öğretmenim, memleketimin köylerine bile gidemiyorum 3 yıldır. Sınıf ya da branş öğretmeni fark etmiyor inanın; isteğe bağlı da çıkmıyor. Sayın yetkililerin isteğe bağlı iller arası yer değiştirmelerde kontenjanı arttırmalarını istiyoruz.


il dışı tayinler özür durumunda olduğu gibi 2 aşamalı olmalı, İlk aşamada kim isteyecekse başvurmalı 2. aşamada tayin için başvuran öğretmenin okulu açık gözükmeli, isteyen o okula başvurmalı. Ordaki öğretmenin tayini çıkınca en yüksek puanla orayı isteyen kişi istediği yere gidebilmeli


 Sınıf öğretmenlerine de 50 yaş ve üzeri olunca emeklilik hakkı verilmelidir. 6-10 yaş grubu ile uzun süre çalışan sınıf öğretmenlerimizde geriye ket vurma ve o yaş grubu seviyesine inme çok sık görülen davranışlardır. O nedenle de 50 yaştan sonra artık hitap ettiği kitle ile arasındaki yaş farkı çok açılmaktadır. Emeklilik hakkı tanınmalıdır.


4+4+4 sistemi tekrar gözden geçirilmeli.


Merkezi sistem üzerinden becayiş yapılmalı.


Akim, bimer, gibi birimlere konuyla ilgili başvuruda bulunulmalı…


Bizim öngörümüz de eğer 40 bin atama il dışı atamalardan önce olmazsa bu sene daha fazla yer açılacak olabilir… ama siz yine de her şartı göz önünde bulundurun… Bizden söylemesi…EDA EVRAN
personelmeb.net/ÖZEL
edaevran14@hotmail.com


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.