İl Dışı Ataması Yapılan Öğretmenler Ne Yapacak?

İl Dışı Ataması Yapılan Öğretmenler Ne Yapacak?

İl Dışı Ataması Yapılan Öğretmenler Ne Yapacak?
27 Haziran 2014 Cuma 00:28

 İl Dışı İlişik Kesmede Yapılacak İşlemler 2014 ... Bir çok meslektaşımız İller Arası İsteğe ve Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme sonuçlarını merakla beklemekteler. Ülke genelinde on binlerce meslektaşımız yer değiştirecekler. Onlara yeni görevlerinde şimdiden başarılar diliyoruz. Peki, tayini çıkan arkadaşlarımız bundan sonra ne yapmalılar?

Öncelikle kararnamelerinizin okula gelmesini bekleyeceksiniz. Yer değiştirme suretiyle atamalara ilişkin kararnameler, atamaların yapıldığı tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde il millî eğitim müdürlüklerine gönderilir. İl millî eğitim müdürlükleri atama kararnamelerini en geç beş işgünü içinde eğitim kurumu müdürlüklerine gönderir. Kararnameniz geldikten sonra okulunuza gidip ilişiğinizi kesersiniz. Size ilişiğinizi kestiğinize dair bir belge verilir. Bu belgeyle birlikte milli eğitim müdürlüğüne gidersiniz ve oradan da de ilişiğinizi kesersiniz. İlçe de ilişik kesme işlemleri sırasında sizi Mal Müdürlüğüne gönderir ve bazı işlemleri yapmanız istenir. Mal müdürlüğünden sonra tekrar milli eğitime gidersiniz. Milli eğitim müdürlüğünden size verdikleri evrakları okulunuza götürürsünüz. Okulunuzda size personel nakil bildiriminizi verir ve yeni göreve yerinize götürmenizi ister. Yolluğunuzu normalde ayrıldığınız okulun yapması gerekir. Bazı okul müdürleri yolluk yapmayı bilmedikleri durumlarda milli eğitim müdürlüklerine yönlendirebiliyorlar. İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız. Tüm bu ilişik kesme işlemleri bir gün içerisinde bitirilebilir.

Size verilen Personel Nakil Bildirimiyle birlikte yeni doğrudan tayininizin çıktığı okula gidersiniz. Burada sizi göreve başlatırlar. Hangi bankadan maaş alıyorlarsa o bankadan hesap açtırmanızı isterler. Bu hesabı okulunuza vermeniz istenir. Okulların isteğine göreve sizden evrakları ilçeye götürmenizi isterseler evrakları ilçeye götürürsünüz. İstemezlerse bu işi kendileri yaparlar.

Bu süreçte özlük dosyanızın yeni okulunuza posta ile gönderilmesi gerekiyor. Ama genelde okullar özlük dosyalarını öğretmenlerin kendilerine vererek kendilerinin götürmelerini istemekteler.

Tayinleri çıkan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diliyoruz.

Örnek Olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İl İçi ve İl Dışı İlişik Kesme İşlemleri

İl Dışı, İl içi ve Özür Gurubundan, okulunuzda / kurumunuzda görevden ayrılan ve göreve başlayan personellerin ilişik kesme iş ve işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar ile Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri(Tahakkuk Bölümünce ) istenen belgeler aşağıya çıkarılmıştır.

İl İçi Atama : Aynı Birim İçinde Yer değiştirme İşlemleri ; Örneğin (İlimiz Merkez Temel Eğitim okulları arasında ) yer değişikliği yapan Personeller için

Okulunuzdan / Kurumunuzdan Görevden Ayrılan Personel için Personel Nakil Bildirimi 4 Adet Düzenlenecek ;

Görevden Ayrılma Yazısı 1Adet

Üst yazıda personelin T.C. Kimlik Numarasının yazılması

Okulunuzda /Kurumunuzda Göreve Başlayan Personel için

Göreve Başlama Yazısı1 Adet

Personel Nakil Bildirimi 1 Adet

Atama Kararnamesi 1 Adet

Farklı Birimler Arasında Yer Değiştirme İşlemleri Örneğin (Temel Eğitim Okullarından - Ortaöğretimlere) ve İl Merkezinden İlçelere veya İlçelerden İl Merkezine ya da İl dışından Atanan Personeller

Okulunuzda / Kurumunuzda Görevden Ayrılan Personel için; Yolluklu olması durumunda

Personel Nakil Bildirimi 6 Adet Düzenlenecek;

Görevden Ayrılma Yazısı 1Adet

Üst yazıda personelin T.C. Kimlik Numarasının yazılması

Okulunuzda / Kurumunuzda Göreve Başlayan Personel için

Göreve Başlama Yazısı 2 Adet

Personel Nakil Bildirimi 2 Adet

Atama Kararnamesi 2 Adet

İş Bankası: İbanlı Hesap numarası

İl Dışı, İl İçi , ve Özür Gurubundan Atanan Personellerin, Sürekli Görev Yolluğu Ödenmesi Durumunda;

1- Merkeze Bağlı Köy Okulları ile İlimize Bağlı İlçedeki Okullara Atanan Personeller için Yerleşim Yeri Belgesi İstenmesi Zorunludur.

2- Özür gurubu eş durumundan atananlar İçin, eşinin Görev Yeri Belgesi istenecek

Not: Görev yeri belgesinde ilgili şahıs (Eş ) hangi tarihten itibaren görev yaptığı belirtilecektir.

Sürekli Görev Yolluğu İçin İstenen Belgeler,

1- Atama Kararnamesi 2 Adet

2- Personel Nakil Bildirimi 2 Adet

3- Görevden Ayrılma Yazısı 2 Adet

4- Yolluk Bildirimi 2 Adet

5- Dilekçe 2 Adet

6- Rayiç Bedeli 2 Adet

İLDIŞINA NAKLEN ATANAN PERSONELLERİN SÜREKLİ GÖREV YOLLUĞU İÇİN İSTENENBELGELER

7 -Yerleşim Yeri Belgesi 2 Adet

Not: Merkeze Bağlı Köyler için Belediyeden Mücavir alan dışında olduğuna dair yazı alınacak (2 Adet )

Not : Belgeler Asıl veya Aslı Gibidir Onaylı Kaşe, İmza ve Mühür olacak
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.