İl Dışı İlişik Kesmede Yapılacak İşlemler 2014

İl Dışı İlişik Kesmede Yapılacak İşlemler 2014

İl Dışı İlişik Kesmede Yapılacak İşlemler 2014
08 Eylül 2014 Pazartesi 01:15

İl Dışı İlişik Kesmede Yapılacak İşlemler2014… Bir çok meslektaşımız İller Arası İsteğe ve Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme sonuçlarını meraklabeklemekteler. Ülke genelinde on binlerce meslektaşımız yer değiştirecekler. Onlarayeni görevlerinde şimdiden başarılardiliyoruz. Peki tayini çıkan arkadaşlarımızbundan sonra ne yapmalılar?

İl Dışı İlişik Kesmede Yapılacak İşlemler2014… Bir çok meslektaşımız İller Arası İsteğe ve Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer  Değiştirme sonuçlarını meraklabeklemekteler. Ülke genelinde on binlerce meslektaşımız yer değiştirecekler. Onlarayeni görevlerinde şimdiden başarılardiliyoruz. Peki tayini çıkan arkadaşlarımızbundan sonra ne yapmalılar?

Öncelikle kararnamelerinizin okula gelmesini bekleyeceksiniz. Yer değiştirme suretiyle atamalara ilişkin kararnameler, atamaların yapıldığı tarihten itibaren en geç üç iş günüiçinde il millî eğitim müdürlüklerine gönderilir. İl millî eğitim müdürlükleri atama kararnamelerini en geç beş iş günü içindeeğitim kurumu müdürlüklerine gönderir. Kararnameniz geldikten sonra okulunuzagidip ilişiğinizi kesersiniz. Size ilişiğinizi kestiğinize dair bir belge verilir. Bu belgeylebirlikte  milli eğitim müdürlüğüne gidersinizve oradan da de ilişiğinizi kesersiniz. İlçe de ilişik kesme işlemleri sırasında sizi Mal Müdürlüğüne gönderir ve  bazı işlemleriyapmanız istenir. Mal müdürlüğünden sonra tekrar milli eğitime gidersiniz. Milli eğitimmüdürlüğünden size verdikleri evraklarıokulunuza götürürsünüz. Okulunuzda size personel nakil bildiriminizi verir ve yeni göreve yerinize götürmenizi ister.  Yolluğunuzu normalde ayrıldığınız okulun  yapması gerekir. Bazı okul müdürleri yolluk yapmayı bilmedikleri durumlarda milli eğitim müdürlüklerine yönlendirebiliyorlar. İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizdebaşlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız. Tüm bu ilişik kesme işlemleri bir güniçerisinde bitirilebilir.

Size verilen Personel Nakil Bildirimiyle birlikte yeni doğrudan tayininizin çıktığı okulagidersiniz. Burada sizi göreve başlatırlar. Hangi bankadan maaş alıyorlarsa o bankadanhesap açtırmanızı isterler. Bu hesabı okulunuza  vermeniz istenir. Okulların isteğine göreve sizden evrakları ilçeye götürmenizi isterseler evrakları ilçeye götürürsünüz. İstemezlerse bu işi kendileri yaparlar.

Bu süreçte özlük dosyanızın yeni okulunuza posta ile gönderilmesi gerekiyor. Ama genelde okullar özlük dosyalarını öğretmenlerin kendilerine vererek kendilerinin götürmelerini istemekteler.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.