İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme 21.07.2014'te Başlıyor!

MEB, Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvurularını 21-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapacağını açıkladı. Yer değiştirmeler valilikler tarafından yapılırken, hizmet puanı fazla olandan başlamak üzere tercihler dikkate alınacaktır.

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme 21.07.2014'te Başlıyor!
21 Temmuz 2014 Pazartesi 11:30

MEB, Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvurularını 21-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapacağını açıkladı. Yer değiştirmeler valilikler tarafından yapılırken,hizmet puanı fazla olandan başlamak üzere tercihler dikkate alınacaktır.

Yer değiştirmelerin valiliklerce 4 Ağustos 2014’e kadar sonuçlandırılacağı bildirilirken, bu atamalar 6 Mayıs 2010 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne göre yapılacaktır. Yer değiştirmesi yapılanların ilişik kesme işlemleri 6 Ağustos 2014’ten itibaren başlatılacaktır. Atamalara başvuracak öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında, yer değiştirme başvurularının son günü esas alınacağı bildirildi. İl içi isteğe bağlı yer değiştirmelerde öğretmenlerin bulunduğu kurumda 3 yıl çalışma zorunluluğu, norm kadro fazlası öğretmenlerle 2012-2013 ve 2013-2014 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu kurumun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin atamalarında aranmayacağı bildirildi. Aynı zamanda bulunduğu kurumda yönetici olarak görev yapanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler yer değiştirme isteğinde bulunabilecek ve bulundukları kurumda en az 3 yıllık çalışma şartı aranmayacak.

Kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna dönen öğretmenlerden kadrolarının olduğu eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, atama isteğinde bulunabilecekken; kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretmenler, görevlendirmeleri sona erdirilmedikçe atama isteğinde bulunamayacak.

ATAMALAR HİZMET PUANINA GÖRE OLACAK
yer değiştirmeler, hizmet puanı fazla olandan başlamak üzere öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce yapılacağı bildirilirken hizmet puanlarının eşitliği durumunda öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olana öncelik verilecek ve eşitliğin devamı halinde bilgisayar kurasına başvurulacağı açıklandı. Özür durumuna bağlı yer değiştirmeler ağustos ayı içerisinde yapılacağından, il içi isteğe bağlı yer değiştirmelere göre görev yeri değiştirilen öğretmenlerin atama işlemleri iptal edilemeyecek.

İlgili açıklamalar TIKLAYIN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.