İmam Hatipler Meclis Gündeminde!

ANTALYA MV YILDIRAY SAPAN'IN MİLLİ EĞİTİM BAKANINDAN YAZILI SORUSU

İmam Hatipler Meclis Gündeminde!
Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Başkanı Sayın Nabi AVCI tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

SORU 1 : 2002 yılında ülkemizdeki İmam Hatip Lisesi sayısı ne kadardı? 2013 - 2014 yılı eğitim ve öğretim yılının sonlanması itibariyle ne kadara çıkmıştır? İmam Hatip Liselerindeki bu artışın nedeni nedir? Ülkemizde bu kadar imam ihtiyacı var mıdır?

SORU 2 : Bakanlığınız tarafından açıklanan son “orta eğitim” sistemindeki değişikliklerle birlikte, 2014 - 2015 yılı eğitim ve öğretim yılı itibariyle, öğrencilerin İmam Hatip Liselerine yönlendirildikleri iddiaları vardır? Bu iddialar sizce doğru mudur?

SORU 3 : Eğitim ve öğretim sisteminde her yıl yapılan değişiklikler sonucunda öğrenci ve velilerin kafası karışmaktadır. Sistemde her yıl değişiklik yapmak yerine sabit bir düzen kurulamaz mıdır? Bir sonraki öğretim yılında yine ciddi değişiklikler yapmayı düşünüyor musunuz?SORU 4 : Dershanelerin kapatılması ile özel okula dönüşecek kurumların nitelikleri ve şartları net olarak belirlenmiş midir? Bu okullar eğitim sisteminin hangi kademesinde yer alacaktır?

SORU 5: Tıpkı 4+4+4 sisteminde olduğu gibi, bu yıl da orta öğretime öğrenci yerleştirme yönteminde bir dayatma içerisinde olunduğu şeklinde öğrenci ve velilerin şikayetleri bulunmaktadır. Eğitimdeki dayatmacı politikalardan ne zaman vazgeçmeyi düşünüyorsunuz?

Yıldıray SAPAN

Antalya Milletvekili

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması