İmamlar Öğrencilere 'müslüman Ve Namaz' Semineri Veriyor

Mardin’in Yeşilli ilçesinde Müftülük tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında okullarda öğrencilere yönelik 'Müslüman ve Namaz' konusu anlatılıyor.Yeşilli Müftülüğü tarafından görevlendirilen din görevlileri ilçede...

İmamlar Öğrencilere 'müslüman Ve Namaz' Semineri Veriyor

Mardin’in Yeşilli ilçesinde Müftülük tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında okullarda öğrencilere yönelik 'Müslüman ve Namaz' konusu anlatılıyor.Yeşilli Müftülüğü tarafından görevlendirilen din görevlileri ilçede bulunan ortaokul ve lise sınıflarında bulunan öğrencileri ziyaret ediyor. Ziyaret kapsamında din görevlileri her sınıfta birer saatlik Müslüman ve Namaz konusunda seminer veriyor.

Yeşilli Müftüsü Selahattin Yılmaz, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl okullarda bir hafta boyunca Müslüman ve Namaz konusu anlatıldığını söyledi. Yılmaz, ”Müftülük bünyesinde görevlendirilen imamlar okul müdürlerini ve öğretmenleri ziyaret ederek öğrencilere çeşitli seminerler verildi. Seminerler boyunca imam, öğretmen ve öğrenci kaynaşması yaşandığına şahit olduk. Seminer verilen her sınıfa namazla ilgili kitaplar hediye edildi. Din görevlilerimiz bir ders saati de olsa öğrencilerle sohbet etmekte ve bir değerimizi anlatmaktadırlar. Bu sene Müslüman ve namaz konusu anlatıldı. Öğrenci ve öğretmenlerden çok olumlu tepkiler aldık.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması