İngilizce Öğretmenleri Yeterli İngilizce Öğretebiliyor mu Ülkemizde?

İngilizce Öğretmenleri Yeterli İngilizce Öğretebiliyor mu Ülkemizde?

İngilizce Öğretmenleri Yeterli İngilizce Öğretebiliyor mu Ülkemizde?
17 Aralık 2016 Cumartesi 09:03

İlkokul İkinci sınıftan itibaren başlayan İngilizce dersleri, artık önemli bir gereklilik halini almış olan İngilizce dilinin öğrenilmesi için çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Okullarda dil eğitimi için yeterli ders sayısı mevcut olsa da öğretmenlerin yetersizliğinden ya da müfredatın yanlış uygulanmasından dolayı ülkemiz İngilizce dili seviyesinde oldukça geri sıralarda kalmaktadır. Bu sebeple pek çok öğrenci için özel İngilizce öğretmenleri gerekliliği ortaya çıkmakta ve ek masrafa rağmen birçok aile çocuğu için özel İngilizce öğretmeni bulmaktadır.

Teknoloji çağında bu konuya da kolaylık getiren birçok yöntem İngilizce öğretmeni ile online ortamda buluşarak dil öğrenilmesini sağlamaktadır. Böyle bir hizmetlerden olan preply.com/tr  internet adresi Skype üzerinden İngilizce öğrenilmesini sağlamaktadır. Pek çok dilde öğretmen bulmanın kolay olduğu platformda bulunulan şehri ve dili seçtikten sonra karşınıza çıkan öğretmenlerden dilediğinizi seçerek üst düzey kalitede İngilizce öğrenmeye başlamak mümkün olacaktır.

C:UsersfatihggDesktopSite MediaPreply IncPreply banner.PNG

Sadece Okuldaki Eğitimle İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?

İlk okuldan itibaren ders programında yer almaya başlayan İngilizce, sadece dilin kurallarını öğrenmeye yönelik müfredatları içermektedir. Bu durum üniversite döneminde ya da iş arama süreci de kişilerin yabancı dil konusunda yetersiz kalmalarına neden olmaktadır. Kaçınılmaz olan İngilizce kursları ya da özel öğretmen desteği almak oldukça maliyetli olduğu için pek çok kişi İngilizce dilinin aranmadığı daha düşük vasıflı işlerde çalışmak durumunda kalmaktadır. İngilizcenin tam anlamıyla öğrenebilmesi için tüm derslerin İngilizce okutulması gerektiği önerilenler arasında yer alsa da Türkiye’de eğitim alan ve anadili Türkçe olan çocuklar için bu seçenek oldukça zor görünmektedir.

Uzaktan Özel İngilizce Dersi Almak Mümkün Mü?

Birebir eğitimi alışmış olan ülkemiz insanları için Skype gibi online iletişim kanalları aracılığı ile ingilizce özel ders almak imkânsız gibi gelmektedir. Avantajları oldukça fazla olan https://preply.com/tr/özel-ingilizce-öğretmenleri internet adresi sayesinde eğitim kalitesi oldukça yüksek olan eğitmenlere oldukça uygun ücret ödenmektedir.

Üstelik kişinin evden çıkmasına gerek kalmadan evinin rahatlığında İngilizce öğrenmesi de ayrı bir keyifli yanıdır. Bu site aracılığı ile 2 yaşından 40 yaşına kadar her yaştaki kişi dil eğitimi alabilir. Kısa sürede geri dönüş sağlayan öğretmenler sayesinde birden fazla eğitmen ile görüşerek beklentilerinizi en iyi karşılayacak olan öğretmende karar kılabilirsiniz.

Online Özel Öğretmen İle Dil Öğrenmenin Avantajları

Perply özel yabancı dil eğitim sitesinin dil öğrenmek isteyenlere pek çok yönden faydası bulunmaktadır. En önemlisi kişinin kendi evinden çıkmadan ingilizce özel ders almasını sağlarken, internet bağlantısı olan her yerde de istenilen zamanda dil eğitimi almayı sağlamaktadır.  Ayrıca anadilini konuşan eğitmenler aracılığı ile İngilizce öğrenmek ise oldukça akıcı ve başarılı bir İngilizce konuşmayı sağlayacaktır. Çok sayıdaki ülkeden Preply sitesine kayıt olan yaklaşık 40.000’den fazla eğitmen Skype üzerinden özel dil dersi vermek için beklemektedir. On binlerce kişinin aradığı özel dil öğretmenini bulduğu bu site kullanıcıların büyük ölçüde memnun kaldığı hizmetlerden biridir. Güvenli ödeme yapabilme seçeneği ile aradığı kriterlere uygun İngilizce özel öğretmenini bulan kişiler paralarını riske atmadan ödeme yapabilme imkanına sahiptir. Memnun kalınmayan öğretmen için para iadesi ya da öğretmen değişikliği gibi imkanlarda bu hizmetin önemli detaylarından biridir.

Preply İle Ekonomik Özel İngilizce Eğitimi

Günümüzde hem etkili bir İngilizce özel öğretmeni bulmak hem de uygun fiyata ders almak oldukça zordur. Ders saati ücretlerinin oldukça yüksek olması pek çok kişinin dil öğrenme olanağını elinden almaktadır. Bu noktada Preply internet sitesi Dünyanın her yerindeki dil öğrenmek isteyenlerle uzman dil eğitmenlerini bir araya getirmektedir. Uzman bir ekiple profesyonel dil öğrenmeyi mümkün kılan web sitesi sayesinde son derece pahalı fiyatlara alınabilecek İngilizce özel derslerini çok daha uygun fiyata almak mümkündür. Konum desteği ile en yakın noktada bulunan öğretmenlerle buluşma imkânı ile evden dışarı çıkmadan size en yakın İngilizce eğitmenleri ile buluşmak online dil öğrenmenin keyifli yönlerinden biridir.

C:UsersfatihggDesktopSite MediaPreply IncPreply banner.PNG

Okul Dışında Uygun Fiyata Özel İngilizce Eğitimi Nereden Alınır?

Ana dil dışındaki yabancı bir dili öğrenmek o dili konuşan kişilerle çalışılmadığı sürece verimli bir şekilde öğrenilmesi oldukça zordur. Sadece dilbilgisi kurallarına bağlı kalarak İngilizce öğrenmek, okuma ve anlama da güçlük çekilmesine neden olmaktadır. Bu sebeple İngilizce dil öğrenmek için özel ders almak en doğru olanıdır. Ancak ülkemizdeki pek çok özel ders eğitim veren eğitmeninde okul müfredatına bağlı İngilizce öğretmenleri oldukları düşünüldüğünde, yine alınan özel derslerde yetersiz kalacaktır. Bu noktada ana dili gibi İngilizce öğrenmek isteyenlere eşsiz fırsatlardan biri olan Preply, Skype programı aracılığı ile eğitmen ve öğrencilerin bir araya gelmelerine olanak sağlamaktadır. Üstelik birebir özel eğitime nazaran oldukça ekonomik ders saati ücretlerine sahip olması da dileyen herkesin istediği her an istediği eğitmenden ders almasını sağlamaktadır.

Skype İle Özel İngilizce Dersleri

Birbirinden uzakta kişilerin görüntülü ve sesli görüşmelerine olanak sağlayan Skype programını dil öğrenmek amacıyla kullanmak için Preply web sitesine kayıt olmak gerekir. Sistemi oldukça güvenilir ve kullanışlı olan online İngilizce öğrenmeyi sağlayan web site sayesinde uygun fiyata ve kaliteli bir özel ders almak mümkündür. İngilizcesini geliştirmek isteyenler için ana dili İngilizce olan kişilerden özel ders almak, alınan eğitimin faydalı olmasını sağlayacaktır.

C:UsersfatihggDesktopSite MediaPreply IncPreply banner.PNG


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.