Kayseri Ebs Başkanından Skandal!

Kayseri Eğitim Bir Sen başkanı Aydın Kalkan bir skandala imza attı ve sosyal paylaşım sitesinde bir paylaşımda bulundu.

Kayseri Ebs Başkanından Skandal!
06 Aralık 2014 Cumartesi 14:02

PERSONELMEBHABER.NET/ÖZEL HABER

Kayseri Eğitim Bir Sen başkanı Aydın Kalkan bir skandala imza attı ve sosyal paylaşım sitesinde şok bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım son derece sorunlu yönler barındırıyor. Kalkan'ın bu paylaşımı; adam kayırmanın, kadrolaşmadaki rollerinin, siyasilerle sıcak temasta olduklarının, idarenin işine doğrudan müdahil olduklarının ve kendi sendikasında olmayan herkesin potansiyel bile değil doğrudan düşman olduğunun açıktan ilanıdır.

İşte Kalkan'nın paylaşımı:

Kalkan'ın Kayseri Develi ilçe milli eğitim müdürüyken eğitim uzmanı yapılan Bekir Karabulut ve Kayseri il milli eğitim müdür yardımcısıyken yine eğitim uzmanı yapılan Ayhan Bekar’ı kastederek yaptığı paylaşım birçok sorunu barındırıyor.

Bu paylaşım aslında zımnen Kamu Sen Başkanı İsmail Koncuk’a da saldırı niteliği taşıyor. Eğitim uzmanlarının bir grup halinde yaptığı ziyaretler arasında İsmail Koncuk Bey’i de ziyaret etmelerinden sanki Abdullah Öcalan ziyaret edilmiş gibi rahatsızlık duyulması hastalıklı bir ruh halini yansıtıyor.

Hâlbuki eğitim uzmanları çalışma grubu üyeleri tarafından EBS yönetiminden de mail ve telefon yoluyla defalarca randevu talep edilmesine rağmen kendilerinden randevu alınamadığı biliniyor. Üstelik Türk Eğitim Sen yüz binlerce üyesi olan ve Türkiye’nin en büyük ikinci sendikasıdır. Sayın Koncuk’un ziyaret edilmesinden daha olağan bir durum yoktur.

Ancak Kalkan gibi dar görüşlü kişilere göre Eğitim Bir Sen’in güdümünde olmayan herkes ‘öteki’ ve ‘düşman’dır.

Kalkan’ın yazısındaki hastalıklı bir başka sorun da şudur: Bu iki yöneticiye daha göreve gelmeden karşı çıktıkları anlaşılıyor. En başında kendi sendikalarına üye olmadıkları ve kendilerine biat etmedikleri için peşinen dışlanan ve ‘fişlenen’ yöneticiler, aslında Kalkan ve onun gibi düşünenlerin ne kadar ayrıştırıcı, dışlayıcı, bölücü ve bağnaz olduklarının da bir göstergesidir. 

Kalkan’ın yazısı neresinden bakılırsa hastalıklı, bağnaz, hadsiz, adi (bayağı anlamında) ve basittir. Bir başka safça itiraf da şudur: Kalkan, tüm atamalarda doğrudan müdahildir ve milli eğitim müdürlerinin her işlerine burnunu sokmaktadır. Siyasilerin de etrafında sinsi sinsi dolaşıp sızabildikleri boşluklardan siyasilere de nüfuz etmeye çalışan bir yapıda olduklarını da itiraf etmiş oluyor.

İspiyonla, iftirayla, dedikoduyla, fişlemeyle, su-i zanla, kin ve düşmanlıkla, çamur atmakla (Dikkat edin hiçbiri Müslüman sıfatı değil) insanlara zarar vermeye çalışan Kalkan’ın bu çirkin tavrı karşısında ulaştığımız Bekir Karabulut şunları söyledi: “ Paylaşımı görünce çok şaşırdım. Ben kendisini sosyal medyadan da başka türlü de takip etmiyorum. Paylaşımında beni de etiketlediği için gördüm. Bu paylaşımı gıybet ve çamur atmaktır. Konuyla ilgili kendisini aradığımda telefonuma nedense çıkamadı. Böyle basit yaklaşımda bulunan birinin bir eğitim sendikasının il başkanlığını yapıyor olması son derece üzüntü verici. Ben kendisini muhatap almıyorum ancak kendi sosyal paylaşım sayfamda gereğini ifade ettim. Bunun üzerine kendisi paylaşımını kaldırmak zorunda kaldığı için ben de paylaşımımı kaldırdım ve bu kişiyi hayatımın gündeminde tutmak istemiyorum.

Bu arada Aydın Kalkan’dan Kayseri siyasi çevrelerinin de rahatsız olduğu ve kendisini istemedikleri yüksek sesle konuşuluyor. Aydın Kalkan’ın çok rahatsız edici şekilde Çerkez kayırmacılığı yaptığı ve bunun her kesimi rahatsız ettiği Kayseri’de öne çıkıyor. Eğitim Bir Sen Kayseri camiasında da Aydın Kalkan’la ilgili çok derin rahatsızlıklar artık açıktan açığa dile getiriliyor.

PERSONELMEBHABER.NET


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.