Kpss Öğretmenlik Atamaları ? Meb Atama Sonuçları 2014

KPSS Öğretmenlik atamaları ? MEB atama sonuçları 2014. 40 Bin öğretmen ataması son haber.ÖSYM KPSS Öğretmenlik sıralaması açıklandı. KPSS Öğretmenlik Sıralaması 2014. ÖSYM KPSS Öğretmen atama sonuçları tıkla. Öğretmen atamaları ne zaman olacak ? Öğretmenlik branş sıralaması sorgula. Öğretmenlik branş sıralaması öğrenme. KPSS Branş sıralaması 2014. KPSS Öğretmenlik branş sıralaması açıklanıyor. ÖSYM KPSS Brans sıralaması ne zaman açıklanacak ?

Kpss Öğretmenlik Atamaları ? Meb Atama Sonuçları 2014
20 Ağustos 2014 Çarşamba 11:51

 KPSS Öğretmenlik atamaları ? MEB atama sonuçları 2014.40 Bin öğretmen ataması son haber.KPSS Öğretmenlik Sıralaması 2014. ÖSYM KPSS Öğretmen atama sonuçları tıkla.

Öğretmen atamaları ne zaman olacak ? Öğretmenlik branş sıralaması sorgula. Öğretmenlik branş sıralaması öğrenme. KPSS Branş sıralaması 2014. KPSS  Öğretmenlik branş sıralaması açıklanıyor. ÖSYM KPSS Brans sıralaması ne zaman açıklanacak ? ÖABT Branş sıralaması açıklandı. KPSS ÖABT Branş sıralamasını öğrenmek için tıkla.

ÖSYM KPSS Öğretmenlik atama sonuçları ne zaman belli olacak ? KPSS Öğretmen atama sonuçları sorgula. KPSS Öğretmenlik branş sıralamaları belli oldu mu? 2014 KPSS Öğretmenlik branş sıralama sorgulamak için tıklayın. KPSS ÖABT Branş sıralaması öğrenmek için tıklayın. ÖSYM KPSS Öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak ? KPSS Öğretmenlik branş sıralaması açıklandı mı ? Öğretmenlik branş sıralaması ne zaman açıklanır ? 2014 KPSS Atama sonuçlarını öğrenmek için tıkla. Öğretmenlik branş sıralamasında kaçıncı oldum ? Öğretmenlik branş sorgulama sistemi için tıkla. ÖSYM Öğretmenlik branş sıralaması sorgulama tıkla.

KPSS ÖABT Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ? ÖABT Branş sıralamasını sorgulamak için tıklayın. KPSS ÖABT Branş sıralaması ne zaman açıklanacak ? ÖABT Branş sıralaması ile ilgili detaylar rotahaber.com'da. Öğretmenlik branş sıralaması için tıklayın. Öğretmenlik branş sıralamarıyla ilgili detaylar burada.

2014 KPSS Sınav sonuçlarına göre Öğretmenlik atamaları ne zaman gerçekleşecek ? Öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak ? ÖSYM Öğretmenlik atama sonuçları açıklandı mı ? Öğretmenlik branş sıralaması belli oldu mu? Öğretmenlik atamalarında hangi branşa kaç öğretmen atanacak ? KPSS ÖABT Branş atamalarında hangi bölümü kaç öğretmen atanacak ? Öğretmenlik atama branş sıralaması burada. Öğretmenlik branş sıralaması ile ilgili açıklama yapıldı mı ? ÖSYM Öğretmenlik branş sıralamasını açıkladı mı ? ÖSYM Öğretmenlik branş atamaları listesi. Öğretmenlik branş sıralaması 2014 burada.

KPSS ÖABT Branş sıralaması nasıl yapılır ? ÖABT Branş sıralaması nasıl hesaplanır ? Tahmini Öğretmenlik (ÖABT) atama sıralaması 2014. ÖABT Branş sıralaması henüz açıklanmadı. Peki KPSS ÖABT Branş sıramalası hangi tarihte açıklanacak ? ÖABT Branş sıralamasıyla ilgili bir açıklama yapıldı mı ? ÖABT Branş sıralamasının detayları için rotahaber.com'u takip etmeye devam edin. ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSS ÖABT Branş sıralaması açıklaması an be an www.rotahaber.com'da olacak. Öğretmenlik Branş sıralaması açıklanır açıklanmaz burada olacak. 

İşte bu yıl, yani 2014 yazında atama yapılacak alanlar ve rakamları
 
Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği 5500,
Özel eğitim 1000,
PD Rehberlik öğretmeni 3600,
İngilizce öğretmeni 4200,
İlköğretim matematik öğretmeni 2700,
Matematik öğretmeni 1500 atama,
Türkçe öğretmeni atanacak 2200
Beden eğitimi öğretmeni 2000,
Okul öncesi öğretmeni 1500,
Fen bilimleri öğretmeni 1700,
Bilişim Tek. Öğretmeni 1700 atama,
Edebiyat öğretmeni 1750,
Sınıf öğretmenliği 1500,
İmam Hatip Meslek Dersleri: 1750,
Müzik öğretmenliği: 1000,
Sosyal Bilgiler öğretmenliği: 1250,
Biyoloji öğretmenliği: 450 atama,
Coğrafya:400 atama,
Arapça : 300,
Diğer: 4000 atama,
Toplam : 40 bin öğretmen ataması
 
 
4 OTURUMDA 81 İLDE YAPILDI
 
ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 5-6 Temmuz'da yapılan 2014-KPSS'nin dört oturum halinde 81 il merkezi ve Lefkoşa-KKTC'de gerçekleştirildiği kaydedildi. 05 Temmuz 2014 Cumartesi günü Sabah oturumundaki Genel Yetenek Genel Kültür Testine katılacak 1 milyon 117 bin 697 aday için; aynı gün öğleden sonra oturumundaki Eğitim Bilimleri Testine katılacak 325 bin 419 aday için 06 Temmuz 2014 Pazar günü Sabah oturumundaki Alan Bilgisi (Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe) Testine katılacak 172 bin 484 aday için ve öğleden sonra oturumundaki Alan Bilgisi; Çalışma Ekonomisi ev Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Testine katılacak 107 bin 712 aday için sınav organizasyonu yapıldığı kaydedildi. 5 bin 500 bina ve 85 bin 209 salonda uygulanan sınavda 259 bin 367 sınav görevlisinin görev yaptığı kaydedildi.
 
 
ÖĞRETMENLİK VE DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ SONRA AÇIKLANACAK
 
Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testinin (DHBT) sonuçlarını içeren P121-P124 arası puanlar ile ilgili sınavlar yapıldıktan sonra ayrı bir sonuç belgesi ile açıklanacağı vurgulandı.
 
MEB ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ (YENİ)
 
I. AŞAMA : Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 11-15 Ağustos 2014
II. AŞAMA : Tercihlerin yapılması ve onay süreci 20-26 Ağustos 2014
ATAMALAR: 29 Ağustos 2014
 
Bakanlık tarafından yeniden duyurulan takvime göre özür grubu atamaları 29 Ağustos tarihinde tamamlanacak. Bu sebeple, yaz dönemi öğretmen ilk atamaları tercih süreci de bu tarihten itibaren başlayacak. Tercihlerin, Eylül ayının ilk haftasında alınması ve atamaların da ertesi hafta yapılması şu anki takvime göre mümkün görünüyor. Atamalara ilişkin kontenjanlar ve kılavuz iste Bakanlık tarafından tercih dönemi öncesinde duyurulacaktır.
 
ÖABT NEDİR?
 
ÖABT; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır ve öğretmen olabilecek eğitim fakültesi mezunlarına ek olarak getirilen bir alan sınavıdır.
 
Aşağıdaki alanlarda mezun öğretmen adaylarına KPSS'de genel yetenek,genel kültür ve eğitim bilimleri testlerinin yanında ÖABT testide uygulanacaktır.
 
ÖABT hangi alanlarda uygulanacak?
 
1. Türkçe
2. İlköğretim Matematik
3. Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji
4. Sosyal Bilgiler
5. Türk Dili ve Edebiyatı
6. Tarih
7. Coğrafya
8. Matematik (Lise)
9. Fizik
10. Kimya
11. biyoloji
12. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
13. Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce)İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.