MAARİF MÜFETTİŞLERİNE VERYANSIN!

EL İNSAF VELVİCDAN..

MAARİF MÜFETTİŞLERİNE VERYANSIN!

EL İNSAF VELVİCDAN

Adalperest(!) bir müfettişin okul müdürüne verdiği cezayı paylaşmak istiyorum.

Okul müdürü arkadaşımız okulun iş ve işlemlerini yürütürken acele yapılması gereken birkaç iş için taksi tutuyor ve ücretini Okul Aile Birliği'nden ödetiyor.Titiz(!) müfettişler denetim sırasında bu büyük(!) usulsüzlüğü ortaya çıkarıyor ve okul müdürüne 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 125 / B-a ( Verilen emir ve görevlerin tam ve zamanında yapılmasında, görev mahallinde kurumlarca belirlenen usul ve esasların yerine getirilmesinde, görevle ilgili resmi belge, araç ve gereçlerin korunması, kullanılması ve bakımından kusurlu davranmak ) uyarınca kınama cezası veriyor. Müfettişe sanırım aferin (!) dememiz gerekiyor. Zira kendi çapında yeryüzündeki en kusurlu davranışı ortaya çıkarmış.

Şimdi bay müfettişe soruyorum: Sen devletin iş ve işlemlerini yürütürken oluşan masrafları cebinden mi karşılıyorsun? Okul ve kurumların acil işleri için taksi tutamayacaklarına dair bir hüküm mü var? Bugün birçok il dışı göreve uçakla gidiliyor ve devlet de parasını ödüyor. Üstelik taksi parası devletin kasasından da çıkmamış.

Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde bulunan İnceleme Komisyonu nasıl böyle bir şeyi gözden kaçırıyor, anlaşılır gibi değil.

Son söz: Ey müfettişler, saygınlığınızı korumak istiyorsanız; vicdanı yaralayacak, zorlama cezalardan kaçının.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması