“masal Anlatma” Yarışması.

“Masal Anlatma” yarışması.

“masal Anlatma” Yarışması.
16 Aralık 2014 Salı 13:11

 

BARTIN 1. BİLİM , KÜLTÜR, SANAT VE SPOR LİGİ

İLKOKULLAR ARASI MASAL ANLATMA YARIŞMASI

Konu: Bartın 1. Bilim, Kültür, Sanat ve Spor  Ligi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencileri arasında “Masal Anlatma” yarışması düzenlenecektir.

Amaç
Madde 1- Bu etkinliğin amacı, ilimiz ilkokullarında öğrenim gören öğrencileri; Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirmek, onlara toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazanmalarına katkı sağlamaktır.

Kapsam: Bu özel şartname yukarıda konusu belirtilen “Masal Anlatma” yarışmasına katılma koşullarını, yarışmaya başvuru şeklini, yarışma jürisini, verilecek ödülleri ve ödül töreniyle yarışma takvimine ilişkin esasları kapsar.

Dayanak
a-  Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği.

b- Bartın Valiliği  17.10.2014   tarihli  Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Faaliyetlerine ilişkin protokol.

                                                      YARIŞMA ŞARTLARI

1.     1- “Masal Anlatma Yarışması” öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlamak ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla düzenlenmiştir.

2.     2- Seçilen masal Türk Milli Eğitim amaçlarına uygun olmalıdır.

3.     3- Öğrenci , yerli-yabancı fark etmeksizin istediği masalla yarışmaya katılabilir.

4.     4- Bu yarışmaya Bartın Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul 3. ve 4. Sınıf  öğrencileri katılacaktır. Yarışmaya grup halinde katılım olamaz. Her okulu 1 öğrenci temsil edecektir.

5.     5- Masal ezberden anlatılacaktır. Yarışmada müzik, kostüm, slayt gösterisi kullanılabilir. Kostüm kullanacak yarışmacıya hazırlanması için ek süre verilmeyecek, bu nedenle kostümler daha önceden giyilmiş olmalıdır.

6.      6-Okullar kendi bünyelerinde yaptıkları ön yarışma ile birinci belirleyecek ve seçilen birinci, yarışmaya gönderilecektir.

7.      7-Yarışmacılar anlatacakları masal metnini kimlik fotokopileri ile verecekler, kimlik fotokopisinin arkasına gerekli bilgileri (sınıf, okul numarası, ev veya cep telefonu) yazılacaktır.

8.      8-Katılımcılar hazırladıkları  masalı en fazla 5 dakika anlatacaklardır. Anlatım 5 dakikayı aşarsa kesilecektir. Anlatıma fon müziği eklenebilir.

9.     9- Okullar kendi bünyelerinde seçtikleri birincinin belgelerini 05/01/2015’e kadar gönderecektir.

10 10-Yarışma 15/01/2015 tarihinde Kültür Müdürlüğü Salonunda yapılacaktır.Katılım 10 okuldan fazla olursa 13 ve 14 ocak 2015 tarihlerinde Halk Eğitim Merkezi Salonunda  yarı final yapılacak , yarı finalle belirlenen 10 okul 15 ocak 2015 tarihinde Kültür Müdürlüğü Salonunda finalde yarışacaklardır.  

1111.  Jürinin puanlaması aşağıdaki ölçütlere göre olacaktır.

-Akıcılık :15

-Hitabet:15

-Kendine Güven:10

-Hissetme Hissettirme:15

-Jest-mimik:20

-Ses tonu:10 puan

- Süreyi kullanma:10 puan

- Kostüm:5 puan olarak değerlendirilecektir.

Ön eleme ve finalde   puan eşitliği halinde, birinci olan öğrencinin belirlenmesinde, doğum tarihi küçük olan ilk sırayı alır. Yine eşitlik durumunda ise kura çekilir.

ÖDÜLLER:

       Ödüller Bartın Valiliği tarafından belirlenecektir.

       NOT: Yarışmaya katılan bütün öğrencilere katılım belgesi  verilecektir.

 

        JÜRİ ÜYELERİ:  

 

        Jüri üyeleri Milli Eğitim Müdürlüğünce Belirlenecektir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.