MEB BU İNATLAŞMAYI ASLA YAPMAMALIDIR

Bilindiği gibi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun vermiş olduğu yürütmenin durdurulması kararıyla birlikte 6 aydan az çalışan ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin yaptıkları değerlendirmelerin geçersiz sayılması gerekiyor.

MEB BU İNATLAŞMAYI ASLA YAPMAMALIDIR
16 Haziran 2015 Salı 08:36

Bilindiği gibi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun vermiş olduğu yürütmenin durdurulması kararıyla birlikte 6 aydan az çalışan ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin yaptıkları değerlendirmelerin geçersiz sayılması gerekiyor.

2014 Haziran ayında ülke geneli tüm ilçe milli eğitim müdürleri 6528 sayılı kanun gereği görevden alınmış ve yerlerine eğitim bir sen üyesi ve yöneticisi kişiler oturtulmuşlardı. Yönetici değerlendirmeleri de bundan yaklaşık 2 ay sonra olmuştu. Dolayısıyla ülke genelinde on binlerce yöneticinin değerlendirilmesi geçersiz sayılmalıdır.

Kulağımıza geldiği kadarıyla MEB illere bir yazı göndermiş ve bunun geçmişe doğru uygulanmayacağını söylemiş.

Aman Allah’ım bu ne kindir, bu ne nefrettir, bu ne hırstır, bu ne inattır…

Mahkeme kararı, o davayı açan veya kendileri için dava açılan mağdurları etkilemeyecekse neden vardır?

MEB kendi personeline zulmetmeye devam edecek anlaşılan. Şimdi ortada kapı gibi, duvar gibi, kalas gibi, mertek gibi mahkeme kararı varken herkes yeniden mahkemelere koşacak. 400 lira mahkeme harcı yatıracak ve bekleyecek, hasbelkader kaybederse 750 lira MEB’e avukatlık haracı verecek. Devlet vatandaşı hakkını aramasın diye her türlü tedbiri almış! Böyle devlet mi olur Allah aşkına. MEB kadrolu maaşlı avukat çalıştırıyor, açılan davalara matbu klasik cevaplar veriliyor, davacı davasını kaybederse 750 lira avukatlık ücreti alıyor. Ne yapıyor MEB bu parayı avukata mı veriyor?

MEB’in yani devletin dediği şu mu: Ben kutsalım, devletim her yaptığım yanlış da olsa doğrudur; sen tebaasın, kölesin, benim yaptıklarıma karşı hakkını arama, ararsan böyle söğüşlerim seni!

Nedir idare mahkemelerinin MEB’den çektiği!

Halbuki hazır önüne normalleşme fırsatı çıkmış, 2 yıldır savaş hukuku uyguladın sapır saçma işler yaptın, EBS’nin 404 gibi yapışkan üyeleri sırnaşa sırnaşa zehirli sarmaşık gibi her yanını sardı, sen beceremiyorsun bırak hukuk işleri rayına soksun.

Ama yoook ben inadım. Personelimin hakkını değil de personelim içinde bir gurubun hakkını savunurum ben.

Şimdi yazmayım diyorum ama benzerlik arz ediyor. Hani şimdi ben de MEB’e mi diyeyim: “MEB benim MEB’im değil ki EBS’nin MEB’i. MEB tarafsızlığını dolayısıyla meşruiyetini kaybetti. MEB harıl harıl EBS’lileri nereye atarım, sevgili EBS’ciklerimi nasıl kollar gözetirim bunun derdinde.”

Ey MEB yetkilileri, sizden istenen ne biliyor musunuz? Sizi yormayacak, hatta rahatlatacak bir şey. Herkes rahatlayacak merak etmeyin. Sizden istenen sadece HUKUK!

Oğuz AVŞAROĞLU

personelmebhaber.net


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.