“meb Müsteşarını Kıskanıyorlar“ İddiası

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN'den Şube Müdürlüğü Konusunda sorun olmadığını söylemesine rağmen şube müdürlerini rahatsız eden ve çalışma performanslarını olumsuz yönde etkileyen Kaosçu ittifakçılar olumsuzluk ve kargaşa açma eylemlerine devam ediyorlar.

“meb Müsteşarını Kıskanıyorlar“ İddiası
15 Kasım 2014 Cumartesi 10:45

MEB, 2014 Nisan ayında yapılan 1709 Şube müdürü atamasın da sorun yok dedi.

Basın ve medyada özellikle MEB içinde bir takım Paralel uzantının ittifakları, MEB’de özellikle kaos çıkarma gayret ve çabaları devam ediyor.MEB de yapılan her olumlu ve hayırlı işi şer’e dönüştürme gayretleri ve çabaları devam ediyor. Eğitim camiası MEB içinde ve dışındaki bu şer ittifakçıları artık herkesim açık seçik olarak görmektedir.

MEB müsteşarlığına atanması ile birlikte Eğitim camiası ve ülke hayırına arka arkaya yapılan müspet ve çok faydalı çalışmaları ile insanımızın ve eğitim camiasının takdir ve teveccühünü kazanmış olan sayın Müsteşar YUSUF TEKİN’in çalışmaları, MEB içinde ve dışındaki bir takım çevrelerin kıskançlığına ve kişisel hırsları nedeniyle tüm olumlu işler engellenmeye ve bertaraf edilmeye çalışılıyor.

Yusuf Tekin ile birlikte MEB’de başlayan şeffaflaşma hareketi MEB içinde birtakım odakları rahatsız etmekte olduğu da açıkça görünmektedir.Eğitimcilerin çoğunluğu bu şer ittifak çevreleri gibi düşünmediği için tüm oyun ve hileleri boşa çıkmaktadır.

MEB şube Müdürleri ataması

Müsteşarımız ısrarla 1709 Şube müdürü atamasında sorun yok demesine ve defalarca açıklama yapmasına rağmen Şube müdürlerini rahatsız eden ve çalışma performanslarını düşüren Kaosçu ittifakçıları olumsuzluk ve kargaşa çıkarma eylem ve davranışlarına devam etmektedir. anlaşılan o ki bunlar bu eylemleri zanaat haline getirmişlerdir. işte bu kaosçu şer çevrelere Müsteşarımız tokat gibi bir cevap vermiş üstelik bu cevabı en büyük sivil toplum örğütü olan bir sendikanın genel başkanına vermiş olması çok önemlidir elbetteki anlayanlar için.

İşte eğitimcinin dostu olması gereken bir sendika, sınavla atanan bir eğitimcinin arkasında durması gerekirken,sınavsız kurallık ataması yapılan müdürleri savunması da manidardır.

Kaosçu şer çevrelerinin davranış ve eylemlerini gördükçe sayın Müşteşarımın Adam gibi adam olduğunu yazmak ve söylemek bana farz olduğunu düşünüyorum ve ağzımın çıktığı kadar ; HELAL SANA SÖZÜNÜN ADAMI diye haykırarak bağırmak ve teşekkür etmek istiyorum

Müsteşarımızın bir sendikanın genel başkanı ile yapıldığı konuşmasını sizlerle paylaşmak istiyorum,

“İsmail Koncuk görüşmede, şube müdürlüğünde yargı kararının uygulanmasını isteyerek şunları söyledi: “Bir kanun çıkararak yargı kararını by-pass etmenin doğru olmayacağını ifade ettim. Sayın Müsteşarın B planının kanunla bu işi halletmek olduğunu, bunun yanlış olacağını, hem atananların hem de atanamayanların huzursuz olduğunu, kanun çıksa dahi bunun Anayasa Mahkemesi’nden dönme ihtimali bulunduğunu, Anayasa Mahkemesi’nin, verilen yargı kararını dikkate mutlaka alacağını, bu durumda yaşanan huzursuzluğun devam edeceğini söyledim. Müsteşar Sayın Yusuf Tekin bunu kabul etmedi. Biz de bu konuda Müsteşarı eleştirmeye devam edeceğimizi ifade ettim. Müsteşar ‘Eleştirebilirsiniz’ dedi.”

bu cevap bence yeterli…….

Hasan yazar/şube müdürü

Kamudan Haber

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.