Meb Nisan 2015 Öğretmen Atama Ve Taban Puanları Kontenjanları Belli Oldu Mu?

MEB Nisan 2015 Öğretmen Atama ve Taban Puanları Kontenjanları belli oldu mu? MEBBİS 2015 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? MEB 2015 Nisan öğretmen atama ve taban puanları MEBBİS ile İKGM sorgulama (http://atama.meb.gov.tr/)

Meb Nisan 2015 Öğretmen Atama Ve Taban Puanları Kontenjanları Belli Oldu Mu?
30 Haziran 2016 Perşembe 19:06

 MEB Nisan 2015 Öğretmen Atama ve Taban Puanları Kontenjanları belli oldu mu?


MEB Nisan 2015 öğretmen atamaları taban puanları ve kontenjanlarını MEBBİS üzerinden takip edebilirsiniz. MEB 2015 Nisan öğretmen atamaları bünyesinde Öğretmen atama sonuçları.. 2015 öğretmen atama sonuçları MEBBİS giriş ile İKGM (http://atama.meb.gov.tr/) adresinden öğrenebilirsiniz. 2015 öğretmen atamaları taban puanları...

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM SİSTEMLERİ (MEBBİS) ÖĞRETMEN ATAMALARI İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLERİ MEBBİS ALTINDA BULUNAN http://atama.meb.gov.tr/ ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

ÖĞRETMEN ATAMASI SONUCU (http://atama.meb.gov.tr/)


MEB Nisan 2015 öğretmen atamaları hakkında atama taban puanları ve kontenjanlarını takip etmekteyiz. Tüm bu bilgilere anlık güncel ve doğru bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 
MEBBİS Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığının bir projesi olan MEBBİS (Uzun adıyla Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri) uzun bir süredir geliştirilen ve 2007 Ocak ayında kullanıcıların kullanımına sunulmuş olan bir web sitesi yazılımıdır. E-devlet uygulamasının içeriğinde hizmet veren e-okul uygulaması olan bu sistem okul yönetim bilgi sistemidir.

MEBBİS Sistemi Ne İşe Yarar?

Öğrencilere ve velilere kolaylık sağlamak ve gereksiz, uzun süren yazı ve kâğıt işlemlerini bir kenara bırakarak teknolojik gelişimleri kullanıp daha hızlı işlem yapılmasını sağlamak amacıyla kurulan bu sistem bir öğrencinin okula ilk kayıt yaptırdıktan sonra ta ki mezun olana kadar gerçekleşecek tüm süreçleri kapsayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde daha hızlı ve daha ekonomik bir biçimde hizmet verilebilinmektedir. Sistemin bakımından ve geliştirilmelerinin yapılmasından Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü sorumludur.

MEBBİS Sisteminde Neler Yapılabilinir?

Özel veya devlet okulu olup olmadığına bakılmaksınız, anaokullarından ilköğretim okullarına, orta öğretim kurumlarından özel eğitim kurumlarına kadar eğitim ile ilgili tüm kurumlara sistem aracılığıyla işlem yapılabilinir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın geliştirmiş olduğu bu sistemde öğrencilerin okul kayıtlarından, nakil işlemlerine, notlarının girişlerinden devamsızlık yapıp yapmadıklarına, girdikleri ve sorumlu oldukları sınavlardan, girecekleri sınavlar için tercih ve başvuru işlemlerine, öğrenci belgesi almaktan haftalık derslerine kadar, öğrencileri ilgilendiren her konuda en ufak ayrıntısına kadar detaylı bilgi alınılır. Ayrıca veliler için de bir bilgilendirme alanı bulunmaktadır.

MEBBİS SİSTEMİ


MEBBİS SİSTEMİNDE BULUNAN MEBBİS MODÜLLERİ:

MEBBİS - EgiTek Sınav Modülü Giriş
MEB-EğiTek Merkezî Sistem Sınavları Görev Başvuru Programı
MEBBİS Devlet Kurumları Modülü Giriş
MEBBİS EBİTEFO-BİTEFO Modülü Giriş
MEBBİS Evrak Modülü Giriş
MEBBİS Faaliyet Modülü Giriş
MEBBİS Kitap Seçim Modülü Giriş
MEBBİS Kurum Listesi (Devlet/Özel)
MEBBİS MEB İnternete Erişim Modülü Giriş
MEBBİS Mal, Hizmet ve Yapım Harcamaları Giriş
MEBBİS Meis Modülü Giriş
MEBBİS Meis Sorgu Modülü Giriş
MEBBİS Okul Vaka Analizi Kayıt İşlemleri için Tıklayınız
MEBBİS Performans Yönetim Sistemi (PYS) Vali - Kaymakam Giriş Ekranı
MEBBİS Performans Yönetim Sistemi (PYS) Öğrenci-Veli Giriş Ekranı
MEBBİS Performans Yönetim Sistemi Giriş
MEBBİS RAM Modulu Giriş
MEBBİS Sosyal Tesis Modülü Giriş
MEBBİS TKB Modülü Giriş
MEBBİS Yönetici Modülü Giriş
MEBBİS e-Alacak Modülü Giriş
MEBBİS e-Burs Modülü Giriş
MEBBİS e-Mezun Giriş
MEBBİS e-Soruşturma Modülü Giriş
MEBBİS e-Talep Modülü Giriş
MEBBİS e-Yatırım İşlemleri Giriş
MEBBİS Özel MTSK Modülü Giriş
MEBBİS Özel Öğretim Kurumları Modülü Giriş
MEBBİS Özürlü Birey Modülü Giriş
MEBBİS Öğretmenevi Faaliyet Modülü Giriş
MEBBİS Öğretmenevleri Modülü Giriş
MEBBİS İlköğretim Kurum Standartları Modülü Giriş
MEBBİS Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?
MEBBİS Şube Müdürlüğü Atama Başvuru Ekranı
TEFBİS

MEBBİS Şifresi Nasıl ve Nereden Alınır?

MEBBİS Şifrelerinizi çalıştığınız okul idaresine (müdür ve müdür yardımcıları) başvurarak kısa bir süre içerisinde şifrenizi alabilirsiniz,

MEBBİS Şifremi Unuttum Ne Yapacağım?

Mebbis öğretmen girişi şifremi unuttum! MEBBİS ve e-okul şifreleri ile alakalı sorunları, ilçe yöneticileri, kurum yetkilileriyle telefonla görüşüp çözmekteydiler. Ancak güvenlik zafiyeti oluşmaması için artık mebbis şifresi ve E okul veli bilgilendirme sistemi şifrelerini unutanlar ve kaybedenlerin şifreleri kendilerine telefon ile verilmeyecek, şifre beklentilerini çalıştıkları kurumun resmi e-posta adresinden şifremi unuttum şeklinde istekte bulunup, aynı gün içerisinde yeni şifresi kendisine e-posta yoluyla bildirilecektir.

Kişisel mebbis şifresi unutulduğunda ya da kaybolduğunda çalıştıkları okul idaresine başvurarak kısa bir süre içerisinde yeni mebbis şifresi alabilinecek. Okul şifresini unutulduğunda da ilçe MEB yetkililerine şifre talebi iletilecektir. Şayet yönetici mevkiindeki biri şifresini unutursa mebbis yönetici işlemlerine girerek özel menüden okul şifresi ile yeni şifrelerini oluşturabilirler. Mebsis sistemi ile ilgili işlemlerinizi halledebilmeniz için kolaylıkla şifre alabilir, şifre unutulması halinde yeni şifre alımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. E Okul şifresi ile mebbis şifresi aynı mı derseniz teknik problemler sebebiyle bazen sorun yaşanabiliyor. Bu sebeplerden dolayı şifreler değişebiliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.