Meb Öğretmen Atamaları 2014 Taban Puanları - Öğretmen Ataması Takvimi Ağustos - Öğretmen Atama Kontenjanları 2014

Öğretmen atamaları bekleniyor. Öğretmen adayları, Ağustos'taki atamaların yapılmasını bekliyor.

Meb Öğretmen Atamaları 2014 Taban Puanları - Öğretmen Ataması Takvimi Ağustos - Öğretmen Atama Kontenjanları 2014
30 Haziran 2016 Perşembe 19:05

 Milli Eğitim Bakanlığı, 40 bin öğretmen ataması için kanun tasarısı hazırladı ve Meclis Başkanlığı'na gönderdi. Millî Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan, Bakanlar Kurulu'nca 21/5/2014 tarihinde kararlaştırılan tasarı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na gönderildi. 

Danışma kurulu öğretmen atama sayısını arttırmak için toplanıyor: Kamu Personeli Danışma Kurulu toplanıyor. Konularının arasında atama yapılacak öğretmen sayısının artırılması konusu da var. Danışma kurulunda konuşulacak konulardan birisi yapılacak öğretmen sayısının 80 bin'e arttırılması. Edindiğimiz bilgilere göre Memur-Sen Konfederasyonu 20 Mart tarihinde toplanacak olan Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda toplu sözleşme'de elde edilemeyen taleplerini elde etmeye yönelik hazırlıklara başladı. Farklı iş kollarlındaki 10 sendikada yetkili olan Memur-Sen'in “Kamu Personeli Danışma Kurulu” ajandasındaki konuların başında “4-C kapsamındaki geçici personelin kadroya atanması” bulunuyor. Kamu Personeli Danışma Kurulu, Kamu Personeli Danışma Kurulu, kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları ile kamu idareleri arasında sosyal diyalogun geliştirilmesi, kamu personel mevzuatının ve kamu yönetimi uygulamalarının değerlendirilmesi, yönetimin daha iyi işleyen bir yapıya kavuşturulması için ortak çalışmalar yürütülmesi, kamu görevlilerinin yönetime katılımının sağlanması ve kamu yönetiminin karşılaştığı sorunlara çözümler geliştirilmesi amacıyla; Devlet Personel Başkanlığının bağlı olduğu Bakanın başkanlığında, en çok üyeye sahip üç konfederasyonun genel başkanı ile her bir hizmet kolunda en çok üyeye sahip kamu görevlileri sendikasının başkanı ve Devlet Personel Başkanından oluşur. Kurula gündemde yer alan konulara göre diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri de davet edilebilir. Kurul, toplu sözleşme konuları ile kurumsal konular dışında kalan ve kamu personel sistemini ilgilendiren genel nitelikli konuları değerlendirilecek. 

1- Öğretim Elamanlarına Mahsus İlave Maaş Artışı (Akademik Zam): Akademik personel, 2002-2012 döneminde doğrudan kendilerine ilave artış yapılmaması ve reel maaş artışı bakımından bazı unvanlar için eksi bazıları içinse çok düşük düzeyde olması nedeniyle diğer kamu görevlilerine nazaran mağdur konumdadır. Özellikle akademik personelin başlangıç maaşı, akademisyenliğe olan ilgiyi azaltmaktadır. Bunun sonucunda, akademik personel sayısındaki artış, üniversite sayısındaki artışla doğru orantılı olamamaktadır. Bu anlamda, hem akademik personelin reel artış bazlı maaş mağduriyetinin giderilmesi hem de üniversitelerin akademik personel ihtiyacının karşılanmasına ilişkin riskin ortadan kaldırılması hedefiyleakademik personelin maaşlarında; 2014 Ocak ayında 729, 2015 Ocak ayında 729 TL olmak üzere artış yapılması uygun olacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.