Meb Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Sıralaması- 2014

MEB Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamaları konusunda yeni bir açıklamada bulundu. 2014 Öğretmen Atama Kontenjanları. MEB Personel İşlemleri ve ÖABT Tercih İşlemleri. Öğretmen Atama Takvimi. MEBBİS Atama Modülü. Öğretmen Atamalarına Dair Son Bilgiler Burada...

Meb Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Sıralaması- 2014
04 Eylül 2014 Perşembe 16:30

MEB Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamaları konusunda yeni bir açıklamada bulundu. MEBBİS Öğretmen Atama İşlemleri. 2014 Öğretmen Atamaları Ne Zaman? 2014 Öğretmen Atama Kontenjanları. MEB Personel İşlemleri ve ÖABT Tercih İşlemleri. Öğretmen Atama Takvimi. MEBBİS Atama Modülü. Öğretmen Atamalarına Dair Son Bilgiler Burada...

Mebbis Milli eğitim Bakanlığına dair bilgi ve verilerin elektronik ortamda ulaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Uygulamada Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan öğretmenlerin özlük haklarına ulaşabilmeleri ve öğrencilerin eğitim alanında oluşan gelişmeleri internet ortamında muhataplara sunulmaktadır. Kurum içinde bilgi akışında olumlu etki yaratan Mebbis atama modülü ile tayin aşamasında bulunan öğretmen bu yönde gelişmeleri Mebbis üzerinden takip edebilmektedir. Ayrıca sicil ve unvan gibi memuriyet hayatının şeceresine de Mebbis üzerinden ulaşılabilmektedir.

Mebbis sayfasından işlem yapabilmek için önceden belirlenmiş olan kullanıcı adı ve okul şifresi gibi kişisel bilgiler ışığında sayfaya ulaşım mümkündür. Mebbis üzerinden yapılan araştırmalarda en çok ilgi gören modülün Mebbis atama modülü olduğu fark edilmektedir. Gerek il içi atama gerekse il dışı atama bilgilerine bu sayfadan ulaşan öğretmen, konu ile ilgili en temiz bilgiye haiz olabilmektedir. Mebbis uygulaması ilk başladığı dönemde her ne kadar bazı aksaklıklara sahne olsa da zaman içinde yapılan iyileştirme çalışmaları neticesinde eğitimcileri tek çatı altında toplayabilmektedir.

40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğtim Bakanı Nabi Avcı ataması yapılacak 40 bin öğretmen için tarih verdi.

Milli Eğtim Bakanı Nabi Avcı 40 bin öğretmen atamasını 12 ya da 14 Eylül’e yetiştirmeyi planladıklarını açıkladı.

Bir televizyon kanalında canlı yayına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağıyla ilgili sorulara yanıt verdi. Avcı, “12 ya da 14 Eylül’e yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ


HANGİ BRANŞTA KAÇ ATAMA YAPILACAK?

Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği 5500,
Özel eğitim 1000,
PD Rehberlik öğretmeni 3600,
İngilizce öğretmeni 4200,
İlköğretim matematik öğretmeni 2700,
Matematik öğretmeni 1500,
Türkçe öğretmeni atanacak 2200
Beden eğitimi öğretmeni 2000,
Okul öncesi öğretmeni 1500,
Fen bilimleri öğretmeni 1700,
Bilişim Tek. Öğretmeni 1700,
Edebiyat öğretmeni 1750,
Sınıf öğretmenliği 1500,
İmam Hatip Meslek Dersleri: 1750,
Müzik öğretmenliği: 1000,
Sosyal Bilgiler öğretmenliği: 1250,
Biyoloji öğretmenliği: 450,
Coğrafya: 400,
Arapça : 300,
Diğer: 4000,
Toplam : 40 bin öğretmen ataması

MEBBİS İLK ATAMA

Mebbis ilk atama uygulaması diğer uygulamalar ile birlikte artık teknoloji ortamında gerçekleşmektedir. Yapılan atamaların sonuçları da yine Mebbis internet sayfası üzerinden ilgili kişilere duyurulmaktadır. Mebbis ilk atama sonuçlarını öğrenmek isteyen öğretmen adayları, bu işlem için öncelikle Mebbis internet sayfasına ulaşarak açılan sayfa üzerinde belirtilen boşluklara TC kimlik no,  alan bilgilerini doldurmak ile yükümlüdür. Sonrasında sayfanın üstünde verilen güvenlik şifresini belirtilen boşluğa doldurarak bu yönde sorgulama yapabilmektedir. Ancak Mebbis ilk atama sonuçlarına ulaşan ilgili öğretmen adayı başvuru formunu doldurmadan önce başvuru ve atama duyurusunu dikkatlice okuması, öğretmenlik için başvuru ve “atama duyurusunu okudum” şıkkını işaretlemesi gerekmektedir. Mebbis ilk atama uygulaması genel olarak sağlıklı hizmet vermektedir,ancak olası yığılmalardan kaynaklanan aksilikler durumunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de yine ilgili sayfa üzerinden öğretmen adaylarının bilgisine sunulmaktadır.

MEBBİS AÇIKTAN ATAMA

Mebbis açıktan atama, memuriyeti olmayan kişinin kamu kurumlarında boş kadro dolayısı ile memuriyete yerleşmesi anlamına gelmektedir. Açıktan yeniden ataması memuriyetinden kendi tercihi ile vazgeçmiş olan şahsın yeniden kamu kurumlarında görev almasına olanak sağlamakta olup, nakil yolu ile açıktan atama ise halen görevi devam etmekte iken başka bir kamu kurumunda boşalan kadroya nakledilmesi anlamına gelmektedir. Mebbis açıktan atama işlemleri günümüzde elektronik ortamda öğrenilmektedir. İlgili memur Mebbis sayfasına ulaşarak kullanıcı adı ve güvenlik şifresi yardımı ile ilgili sayfaya ulaşmaktadır. Mebbis bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığının gerek görevli eğitimcilerin gerekse eğitim alan öğrencilerin özlük bilgilerine elektronik ortamda sorgulamasına olanak sağlamaktadır. Öğretmenler Mebbis sayfasında verilen modüllerde kendisini ilgilendiren gelişmeleri takip edebilmektedir. Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemlerinde de bu uygulamadan istifade edilmektedir. Mebbis açıktan atama ile atama ve kurumlar arası yeniden atama işlemlerinde de Mebbis internet uygulaması değerlendirilmektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.