Meb Son Dakika 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Memurlar-Son Dakika 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Ağustos Ayı Öğretmen atama kontenjanları belli oldu. Öğretmen atamaları. 40 bin öğretmen ataması. 2014 Öğretmen atamaları nasıl yapılacak. 2014 40 bin Öğretmen atama tarihleri . Ağustos'da da 40 bin öğretmen atanacak.

Meb Son Dakika 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak
22 Temmuz 2014 Salı 03:01

 Son Dakika 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak Ağustos Ayı Öğretmen atama kontenjanları belli oldu. Öğretmen atamaları. 40 bin öğretmen ataması. 2014 Öğretmen atamaları nasıl yapılacak. 2014 40 bin Öğretmen atama tarihleri . Ağustos’da da 40 bin öğretmen atanacak.

Öğretmen atamaları. 40 bin öğretmen ataması. 2014 Öğretmen atamaları nasıl yapılacak. 2014 40 bin Öğretmen atama tarihleri .  Ağustos’da da 40 bin öğretmen atanacak.  Temmuz sonu, Ağustos başında ise 40 bin öğretmen adayı ilk atama ile okullarda görevlendirilecek. Şubat ayında 10 bin öğretmen ataması yapan MEB, böylelikle 2014 yılında 50 bin öğretmen ataması yapmış olacak. MEB’de şu anda 812 bin öğretmen görev yapıyor. Bunların 450 bini son 10 yılda atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni eğitim-öğretim dönemi açılmadan, önümüzdeki 2 ay içerisinde okullarda 40 bini okul yöneticisi, 40 bini öğretmen olmak üzere 80 bin atama yapacak. Dershanelerin özel okula dönüşmesini içeren Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun ile okul müdürleri de dahil olmak üzere tüm MEB yöneticileri açığa alınmıştı. İl ve şube müdürleri atamalarının ardından eğitim-öğretim döneminin bitmesiyle okul müdürlerinin de görev süresi dolacak.Düzenlemeden sadece 4 yıldan fazla görev yapan okul yöneticileri etkilenecek. Eğitim-öğretim döneminin bittiği 13 Haziran 2014 itibarıyla 4 yıldan fazla görev yapan ve düzenlemeden etkilenecek olan okul yöneticisi sayısı 39 bin 870. Yönetici atamalarının Haziran’ın ikinci haftası yapılması bekleniyor. MEB Temmuz Atamaları Ne Zaman Başlayacak? (MEB Ağustos’da Ne Kadar Öğretmen Ataması Yapacak?)

 

ÖĞRETMENE MÜDÜRLÜK HAKKI
Bakanlık, okul müdürleri için Yönetici Atama Yönetmeliği’ni hazırladı. Yönetmelikle, 8 yıl öğretmenlik yapmış kişilere yöneticilik hakkı verilecek. Bundan önceki dönemlerde çıkan yönetmeliklerde yöneticilik görevi olmayan kişilere okul müdürlüğü hakkı verilmiyordu. Yöneticilik görevi öğretmenlik mesleği yanında görevlendirme olarak yapılacak ve öğretmen işin merkezinde hem öğretici hem de yönetici olabilecek.
İŞTE MÜDÜR OLMA ŞARTLARI
Asaleten müdür ve kurucu müdür olarak görev yapmış olmak. Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak ayrı ayrı veya toplamda en az 2 yıl asaleten görev yapmış olmak. Müdür yetkili öğretmen olarak en az 3 yıl görev yapmış olmak. Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 2 yıl şube müdürlüğü ve daha üstü görevlerde bulunmuş olmak Vekaleten veya geçici görevli olarak ayrı ayrı veya toplam en az 3 yıl müdür, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görev yapmış olmak. Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki şef veya daha üstü kadrolarda görev yapmış olmak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.