Meb, Şube Müdürlüğü Kaosuna Son Versin'

''Milli Eğitim bakanlığı Atanan ve atanamayan 3600 şube müdürü adayını daha fazla mağdur etmeden Mahkeme kararlarının gereklerini yerine getirip Meb şube müdürlüğü kaosuna son versin.''

Meb, Şube Müdürlüğü Kaosuna Son Versin'
28 Kasım 2014 Cuma 19:50

''Milli Eğitim bakanlığı Atanan ve atanamayan 3600 şube müdürü adayını daha fazla mağdur etmeden Mahkeme kararlarının gereklerini yerine getirip Meb şube müdürlüğü kaosuna son versin.''

MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI
 
Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliği çerçevesinde 1709 boş kadroya şube müdürü ataması için 29 Aralık 2013 tarihinde yazılı sınav yaptı.

MEB , yazılı sınavı kazanan 5913 kişiyi 10 - 28 Şubat 2014 tarihlerinde Ankara? da mülakata aldı.

Şube müdürü atamalarını ise salt mülakat puanlarına dayalı olarak 16 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirdi.

Salt sözlü puana dayalı atamaları önce Danıştay 5. daire sonra Danıştay 2. daire yürütmeyi durdurma kararı ile iptal etti.

Ancak MEB Danıştay kararlarını görmezden gelerek atamaların iptaline dair hiçbir işlem tesis etmedi.

Bu arada başbakanlık çerçeve yönetmelik Danıştay 5. dairenin verdiği karara dayalı olarak revize edildi ve atamalarda yazılı ve sözlünün aritmetik ortalamasının esas alınmasına karar verdi Buna rağmen MEB yine atamaları yenilemedi.

Son olarak Ekim 2014 ? te Ankara Bölge İdare Mahkemesi 1709 atamanın tamamının iptaline karar verdi.MEB atamaları yine iptal etmedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI. Milli Eğitim Bakanlığının 2015 Yılı Bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Danıştay ve İdare Mahkemeleri tarafından iptal edilen 1709 Şube Müdürü atamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Nabi AVCI, Meclis tutanaklarına geçen konuşmasında 1709 Şube Müdürü Atamasının Mahkeme kararları çerçevesinde düzenlenip, Başbakanlığa gönderilen Görevde Yükselme Yönetmeliğinin yayınlanmasının ardından Aritmetik ortalamaya göre yapılacağını ifade etmiştir .

Mahkeme kararları ve belirsizlikler nedeniyle atanan 1709 şube müdüründen 300 kişi civarında görevine hiç başlamamış 400 kişi civarında ise şube müdürlüğünü bırakmıştır.

Şuan görevde olan 1000 civarında şube müdürü ise eşlerinden ve çocuklarından ayrı Milli eğitim bakanlığından sayın bakanın verdiği söz üzerine Yazılı sınav ve sözlü Mülakat sınavının Aritmetik ortalamasına göre Yeniden tercihler alınarak atamaların yenilenmesini beklemektedir.

Ayrıca Yazılı sınav puanı yüksek olup Sözlü Mülakat puanı düşük olan 3600 şube müdürü adayı da 1709 şube müdürü atamasının Danıştay,Bölge idare ve idare mahkemeleri kararları doğrultusunda atamaların iptal edilmesini ,MEB Görevde yükselme yönetmeliğinin yayınlanmasını ve Aritmetik ortalamayla yeniden tercihler alınarak Yeniden tercihler alınarak atamaların yenilenmesini beklemektedir

"Bütün bu çifte standartlar, bu ikircikli yaklaşımlar sorunların çözümünde en büyük eksiğin adalet duygusunun olduğunu bizlere gösteriyor. Hani bizim Gencebayımız var ya, batsın bu dünya diyor ya, işte batsın bu dünya. Adaletin devreye girmediği hiçbir mesele hakkaniyetli şekilde çözüme kavuşturulamaz." Diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan?ın ve ? Türkiye bir hukuk devletidir. Kimse hukuktan üstün değildir.? Diyen Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu?nun sözleri havada kalmasın
Milli Eğitim bakanlığı Atanan ve atanamayan 3600 şube müdürü adayını daha fazla mağdur etmeden Mahkeme kararlarının gereklerini yerine getirip Meb şube müdürlüğü kaosuna son versin.''
 
egitimajansi.com

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.