MEB UYARDI: TABLETİNİZE SAHİP ÇIKIN, BİR DAHA YOK!!

Öğretmen ve öğrencilere dağıtılan 1 milyon tabletin kırılması veya kaybolması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni tablet vermeyecek..

MEB UYARDI: TABLETİNİZE SAHİP ÇIKIN, BİR DAHA YOK!!

10 MİLYON 500 BİN TABLET

Şu ana kadar 1 milyona yakın öğretmen ve öğrenciye tablet bilgisayar dağıtan MEB, 4 yıl içinde 10 milyon 500 bin tablet daha dağıtmayı planlıyor. 2016’da 6 milyon 737 bin 800, 2017’de 9 milyon 387 bin 800, 2018’de ise 12 milyon 37 bin 800 öğrencinin tableti olacak.MEB, tablet bilgisayarlara yönelik bir yönerge hazırladı. Yönergede tablet bilgisayarın kaybolması veya çalınması durumunda yapılacaklar sıralandı. Ücretsiz olarak öğretmen ve öğrencide kalmak üzere verilen tablet bilgisayarların kaybolması veya çalınması durumunda sorumluluk kullanıcıya ait olacak. Bu durumda, kullanıcıya yeni bir tablet verilmeyecek. Öğrenci ve öğretmen tablet bilgisayarı yüklenici firmadan alınan birim ücret üzerinden temin edebilecek.

Tablet bilgisayarların yangın, sel veya deprem gibi olaylar nedeniyle kullanılamaz hale gelmesi durumunda ise oluşturulacak üç kişilik bir komisyon tarafından durum değerlendirilecek ve uygun görülmesi halinde öğrenciye yeni bir tablet verilecek.

Yönergeye göre tableti çalınan fakir öğrenciler ise mağdur edilmeyecek. Yeni bir tablet alamayacak durumda olduğu tespit edilen öğrencinin tabletinin çalındığı polis raporu ve öğretmen tutanağı ile belirlenirse komisyon, öğrenciye yeni bir tablet verilmesine karar verecek.

 
Lütfi ERDOĞAN
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması