Meb’den İl Dışı Atama Duyurusu

MEB'deki memurlar için iller arası yer değiştirme kılavuzu yayınlandı, İl Dışı Atama Kılavuzu 2014 MEB İl Dışı Yer Değiştirme Kılavuzu 2014(il dışı atama kılavuzu mebbis 2014) 2014 MEB İl Dışı Öğretmen Atama Başvuruları (2014 İl Dışı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Takvimi) 2014 MEB İl Dışı Öğretmen Atama Başvuruları Ne Zaman? (MEB İl Dışı Atama Başvuru Klavuzu Ne Zaman Yayınlanacak?)

Meb’den İl Dışı Atama Duyurusu
08 Haziran 2016 Çarşamba 03:09

İl Dışı Atama Başvuruları 2014 Yılı İçin Başlıyor… Birçok okuyucumuzun büyük bir heyecanla beklediği il dışı atama başvuruları 16 Haziran 2014 tarihinde yani pazartesi günü il milli eğitim müdürlükleri tarafından ihtiyaç listelerinin açıklanmasıyla başlayacaktır. Böylece ihtiyaç listelerine erişen öğretmenlerimiz mebbis başvuru sayfası üzerinden il dışı atama başvurusu yapacaklar. Memuruz.net  ekibi olarak bir atama ve yer değiştime döneminde daha en hızlı, en güncel bir şekilde siz değerli okuyucularımızın sorularına cevap vererek bir il dışı atama döneminde daha sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz.

Gerek il dışı atama tercih robotu gerekse en güncel haberleriyle sizlere başvuruların başayacağı gün hizmet vermeye devam edeceğiz. Yenilenen yüzüyle il dışı atama tercih robotumuz sayesinde kayıtlarınızı tamamlarak önceden il dışı atama başvurusu yapacak okuyucularımıza taslak oluşturmak amacıyla hazırladığımız il dışı atama robotuna aşağıdaki link vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. 16-20 Haziran tarhileri arasında başvurular başlayacak ve böylece başvuruların alınmasının hemen ardından 24-26 haziran tarihleri arasında ise sonuçlar açıklanacaktır. Atama ve yer değiştirme döneminde her zaman olduğu gibi en çok tercih edilen site olan memuruz.net ekibi olarak bu süreçte sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

İl Dışı Atama Kılavuzu 2014 MEB İl Dışı Yer Değiştirme Kılavuzu 2014 yılı için öğretmenlerimizce büyük bir heyecanla beklenen il dışı yer değiştirme kılavuzu herkez tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. MEB’deki Memurlar İçin İller Arası Yer Değiştirme Kılavuzu (il dışı atama kılavuzu mebbis 2014)
Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatında eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışı diğer hizmet sınıflarında görev yapan personelin iller arası isteğe bağlı yer değişikliğine ilişkin kılavuz yayımlandı.

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğü

Sayı : 41289672/903.02/2443753 13/06/2014
Konu: İl Dışı İsteğe Bağlı Yer Değişikliği.

____________________________________ VALİLİĞİNE

(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi : a) 12/10/2013 tarih ve 28793 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik.

b) İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğünün 21/05/2014 tarih ve 41289672/20.2011599 sayılı Makam Onayı.

c) İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğünün 13/06/2014 tarih ve 41289672/20/82371 sayılı Makam Onayı.

Bilindiği üzere Bakanlığımız taşra teşkilatında eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki diğer hizmet sınıflarında görev yapan personelin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme iş ve işlemleri ilgi (a) Yönetmelik ile ilgi (b-c) Makam Onaylan çerçevesinde yürütülecektir.

Bu bağlamda; başvuruda bulunacak Personelin mağdur edilmemesi için konunun tüm personele duyurularak başvuru süresi içinde (23-30 Haziran 2014) başvuruda bulunmalarının sağlanması, personele ilişkin özlük bilgilerinin sorumlu birimce güncellenmesi ve başvuru işlemlerindeki onayların başvuru süresi içerisinde yapılması hususunda gereğini rica ederim.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin yer değiştirme ve atama işlerleri takvimini yayınladı. 2014 il dışı atama ve özür grubu yer değiştirme takvimi açıklandı.Buna göre iller arası istepe bağlı yer değiştirmeler için başvurular 16 Haziran tarihinde başlayacak ve 20 Haziran 2014 tarihinde sona erecek. Sonuçlar ise 24-26 Haziran 2014 tarihleri arasında açıklanacak. Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeleri de tabloda yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yaptıığı resmi açıklama ile Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeleri ile 2014 İl içi, İller Arası isteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerin takvimini belirledi. Buna göre 2014 İl içi, İller Arası isteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmeler ile İller Arası il ve ilçe yöneticileri için Yer Değişikliği tarihleri aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIİNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemleri, il ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinin zorunlu ve isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ile diğer personelin görevde yükselme ve unvan değişikliği işlemlerine ilişkin çalışma takvimi aşağıda belirtilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

 


2014 YILI ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı  2014 yaz dönemi il dışı öğretmen atama süreciHaziran ayında başlıyor. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yerdeğiştirme başvuruları 16 Haziran pazartesi başlayacak ve -20 Haziran2014 Cuma günü sona erecektir.

Güncel öğretmen atama ve yer değiştirme haberlerini Milli EğitimBakanlığı resmi sitesi ile aynı anda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler

16-20 Haziran 2014 Başvuruların Alınması
24-26 Haziran 2014 Atamaların Sonuçlandırılması

Yaz Dönemi Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler

04-08 Ağustos 2014 1. Aşama Başvuruların Alınması

11-15 Ağustos Tercih Başvurularının Alınması

19-20 Ağustos Atamaların Sonuçlandırılması

İl İçi Başvurusu Yapan Öğretmen İl Dış Tayin  İsteyebilecek Mi ?

2014 il içi yer değiştirme takvimi açıklandığından beri merak ettiğiniz sorular var.İl içi Tayin başvurusunda bulunan il dışı tayin isteyebilir mi?Özür durumundan tayin nasıl oluyor?Bu soruların hepsi iL İçi yer değiştirme başvurusunda netlik kazandı.İl İçi isteyen Öğretmen adayları il dışı tayin başvurusu yapamayacak fakat özür durumu olursa özürü ile beraber başvurusunu gerçekleştirecek.

Konu ile ilgili il içi yer değiştirme kılavuzunda yer alan o madde şu şekilde:

İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler, aynı dönemde iller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacak. Ancak bunlardan il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra özürleri oluşanlar, yer değişikliği isteyebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı  2014 yaz dönemi il dışı öğretmen atama süreciHaziran ayında başlıyor. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yerdeğiştirme başvuruları 16 Haziran pazartesi başlayacak ve 20 Haziran2014 Cuma

Güncel öğretmen atama ve yer değiştirme haberlerini Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi ile aynı anda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
NOT; MEB İL DIŞI ATAMA KLAVUZU AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ SİTEDEYERALACAKTIR!

2014 YILI ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin 2014 yılı il içi yer değiştirme işlemleri 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama veYer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri de dikkate alınarak aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 

İl içi atama sonuçlarına görev yaptığınız il milli eğitim müdürlüğünün resmi web sitesinden yada mebbis sistemine giriş yaparak ulaşabilirsiniz…
Milli Eğitim Bakanlığı 2014 il içi yer değiştirme sonuçları için takvim daha önceden belirlenmişti. Milli Eğitim Bakanlığı 2014 il içi yer değiştirme takvimine göre; 2014 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 12-16 Mayıs, 2014 Başvuruların Alınması 20-21 Mayıs 2014 Atamaların Sonuçlandırılması (Ataması yapılanların ilişikleri dönem bitiminden itibaren kesilecektir.)
Öğretmenler İl içi yer değiştirme kılavuzuna göre atama sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. İlişik kesme ve göreve başlama işlemleri ise (Ataması yapılanların ilişikleri dönem bitiminden itibaren kesilecektir.)

 

Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirme Şartları


Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2014 yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlıyer değiştirme şartları açıklandı.

İl içi yer değiştirme işlemleri, 6 Mayıs 2010 tarihli MEB Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak.

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları, 12-16 Mayıs tarihlerindealınacak, atamalar 20-21 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 16 Haziran’dan itibaren başlatılacak.

Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan, böyle bir yükümlülüğü olmayan veya bundan muaf tutulanlar ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunluçalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenlerden, 30 Eylül itibarıyla bulunduklarıeğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlayacaklar il içinde yerdeğişikliği isteyebilecek.

Dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışmayükümlüsü öğretmenlerden bulunduğu eğitim kurumunda üç yıllık çalışmasüresini tamamlayanlar, istemeleri halinde il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında,yer değiştirme başvurularının son günü esas alınacak.

Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 ve 2013-2014 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerden, bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma şartı aranmayacak.

Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin, kadrosunun bulunduğu eğitimkurumunda sözleşmeli öğretmen veya asker öğretmen olarak geçirdiği süreler dahil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği ile diğer eğitim kurumlarında dersokutmak üzere ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildiği süreler, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında il içinde veya iller arasında yer değişikliği yapıldıktan sonra farklı sebeplerle eski görev yerine iade edilenlerin eski ve yenigörev yerlerindeki hizmet süreleri birlikte değerlendirilecek.

Başvuru için görevlendirmelerin sona ermesi gerekecek

Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretmenler, görevlendirmeleri sona erdirilmedikçe yer değiştirme isteğinde bulunamayacak. Ancak kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna dönen öğretmenlerden burada en az üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içi yer değişikliği isteğinde bulunabilecek.

Elektronik ortamda alınacak başvurular, sırasıyla eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacak ve bu birimlerin herhangi biri tarafından kabul edilmeyen müracaatlar geçersiz sayılacak.

İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler, aynı dönemde iller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacak. Ancak bunlardan il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra özürleri oluşanlar, yer değişikliği isteyebilecek.


MEB İL İÇİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurtdışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 15 Eylül tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirmebaşvurusunda bulunabilecek. Yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 15 Eylül itibarıyla görevine başlamayanların atamaları il milli eğitimmüdürlüklerince iptal edilecek.

En çok 25 tercih yapılacak

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 25 eğitim kurumunutercih edebilecek. İl içi yer değiştirmeler, hizmet puanı fazla olandan başlamaküzere öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce yapılacak. Hizmetpuanlarının eşitliği halinde öncelik, öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olanaverilecek, eşitliğin devamı halinde ise bilgisayar kurasına başvurulacak. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.