Meb'e Hiciv Dolu Ağır Eleştiriler

​Milli eğitimde gündem o kadar hızlı değişiyor ki, geçmişle şimdiki zaman arasında bırakın bağlantı kurmayı, gündemi takip etmekte bile zorlanıyoruz.

Meb'e Hiciv Dolu Ağır Eleştiriler
14 Temmuz 2014 Pazartesi 00:19

 Taşra yöneticilerini havuza aldık. Beğendiklerimizi yeniden görevlendirdik, beğenmediklerimiz beklesinler dedik. Boşalan kadrolara görevlendirme yaparken süzgeçten geçen, paralelci diye tanımladığımız bazı kişileri de atadık. Bu atananların liyakatlarına birşey diyemeyiz ama sadakat konusunda çok başarılı olacaklarına eminiz.
 
Geçen yıl yapılmaya çalışılan ancak hesap tutmadığı için son gün geri adım atılan şube müdürlerinin rotasyonunu gerçekleştirdik. Mahkeme sınav sonucu atanan şube müdürlerinin davasında yürütmeyi durdurma verse de uygulamadık. Uygulamadığımız için tüm kadroların boş olması gerekirken kendi aralarında rotasyon yapmalarını sağladık. İstedikleri halde yeterli puanları olmadığı için istedikleri yere atanamayan müdürlerin bir kısmının zorunlu emekliliğini sağladık. Şimdi ise mahkeme kararını ne yaparız da sınavla atanan şube müdürlerinin yerlerinde kalmasını sağlarız diye mesai harcıyoruz.
 
Yeni yönetici atama yönetmeliği ile okul müdürlerinin müdürlüklerini vekalete dönüştürdük. Vekaleten atanmaları için yapılan puanlamalarını öğretmenlere ve öğrencilere yaptırıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube müdürleri de verdikleri puanla atanıp atanmayacağına karar karar verecekler. O kadrolara istediklerimizi atadığımız için sıkıntı yok. Müsterih olun.
 
Yeni Türkiye'nin okullarının da yeni olması gerektiği düşüncesinden hareket ettik. İlk önce tüm sınavların adını değiştirdik. Sonra tüm okulları Anadolu okulu yaptık. Eee ne de olsa öğrencinin klasik lisede okuması ayrı bir olay, anadolu lisesinde okuması ayrı bir olay. Şimdi ise liselerin çeşit sayısını azalttık. Boşa çıkan birçok okulu fen lisesi yaptık. Öğrencilerimizin IQ değerleri otomatik olarak yükseldi.
 
TEOG sınavının ücretinin ödenmediğini söylüyorlar. Çarşaf çarşaf haber yapıyorlar. Para var da biz mi ödemiyoruz? Olunca ödeyeceğiz.
 
TBMM komisyonunda görüşülen ve genel kurula gelen torba yasaya öğretmenlere rotasyonu koyduk. Değişiklik olmadan geçerse tüm öğretmenlere rotasyon uygulayacağız. Bunların büyük bir kısmı mutlaka gelip kapımızı çalacak. Etmeyin eylemeyin diyecek.
 
Sayın İçişleri Bakanımız Ala ne diyor! “Peygamber hata yaptı, biz yapmayacağız.”
 
Ömer Davut Asker


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.