Meb'in Müdürlere Attığı Kazığa Bakın!

Şunu açık olarak ifade etmek lazımdır: bu dönemde atanan/görevlendirilen herkes ‘partili’ damgası yemeye mahkûmdur. Siz istediğiniz kadar GİH kadrosuna alın, istediğiniz kadar onları çelik zırhlara bürüyün, beş yüz tane mevzuatla onları korumaya alın bu iş olmaz. Bundan böyle taa düz memura kadar partiyle gelen partiyle gidecektir. Devlet hiyerarşisini bozdunuz. Bu işin geriye dönüşü yoktur!

Meb'in Müdürlere Attığı Kazığa Bakın!
13 Kasım 2014 Perşembe 00:14

PERSONELMEBHABER.NET/ ÖZEL HABER

MEB’i temsilen; Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı, İnsan Kaynakları Genel Müdürü ve Rehberlik ve Denetim Bölümü Başkanının katılımıyla bir toplantı yapıldı ve İsmail Koncuk kurmaylarıyla beraber görüş ve düşüncelerini bu toplantıda iletti.

Koncuk’un kendi ifadelerine göre toplantıda çok sayıda madde görüşülmüş ve TES görüşlerini Bakanlığın üst düzey yetkililerine iletmiş. Burada akla şu soru geliyor: Görüşme neden Sayın Nabi Avcı’yla yapılmadı? Sayın Bakan Türkiye’nin en önemli eğitim sendikasıyla –EBS’yi saymıyorum çünkü EBS demek aslında MEB demektir!- yapılan görüşmede neden bulunmadı? Sayın Avcı MEB’in tüm işleyişini Sayın Tekin’e mi tahmil etmiştir?

Yine Sayın Koncuk’un anlatımına bakılırsa Okul yöneticilerine yapılan kıyım sanki biraz cılız kalmış! Koncuk böylesine önemli bir konuyu aralara sıkıştırmış adeta. Hâlbuki eğitim yöneticilerine uygulanan kıyım başlı başına bir toplantıyı dolduracak kadar ağır bir husustur. Sayın Koncuk bu konuda biraz yumuşak mı kalmıştır ya da bize mi öyle geldi?

Böyle bir konuda masaya yumruğunu vurup sert şekilde muhalefet yapılmalıydı bize göre. Toplantıda çaylar kahveler içilip yumuşak yumuşak sohbetler edilmişe benziyor!

Yapılan görüşmeden aslında büyük bir skandalın kokusu da çıkmıştır!

Sayın Tekin değil miydi eğitim kurumu yöneticiliğinin kadrolu olmaması gerektiğini söyleyen. Ne oldu da şimdi yöneticilerin Genel İdare Hizmetleri kadrosuna alınmaları düşünülüyor. Sayın Tekin: “Nasıl olsa bizim yiğitler(!) koltuklara oturdu. Muhalif kimse kalmadı. Şimdi onlara kadroyu da verelim, kazanılmış hak sayalım, arkasından yine mülakat tiyatrosu kurup sözde sınavlarla müdürleri atamaya devam ederiz.” diye mi düşünüyor?

Bu nasıl bir insaftır? Bu nasıl vicdandır? Zaten görevden alınan yöneticilerin hemen tamamı sınavla gelmemişler miydi? 

Şunu açık olarak ifade etmek lazımdır: Bu dönemde atanan/görevlendirilen herkes ‘partili’ damgası yemeye mahkûmdur. Siz istediğiniz kadar GİH kadrosuna alın, istediğiniz kadar onları çelik zırhlara bürüyün, beş yüz tane mevzuatla onları korumaya alın bu iş olmaz. Bundan böyle taa düz memura kadar partiyle gelen partiyle gidecektir. Devlet hiyerarşisini bozdunuz. Bu işin geriye dönüşü yoktur!

Oğuz AVŞAROĞLU
personelmebhaber.net

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.