Meğer Talat Yavuz Hülleciymiş!

Sitemize etik dersi vermeye kalkan ve eğitim kurumu yöneticilerinin görevden alınmalarını yöneticilerin sırtına yüklemeye çalışan EBS yöneticisi hakkındaki iddialara çok şaşıracaksınız:

Meğer Talat Yavuz Hülleciymiş!
26 Temmuz 2014 Cumartesi 02:08

"EĞİTİM BİRS EN'DEN SOYLU SENDİKACILIK ÖRNEĞİ


İstanbul Türk eğitim sen şube başkanından zehir zemberek açıklamalar.. Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU'nun sitemize gönderdiği basın açıklaması..

Şile 75. İ.Ö.O. Fen Bilgisi öğretmeni İlhan ALPTEKİN’in “Valilik Oluru (Görevlendirme)” ile müdür yardımcısı olarak görev yaptığı Şile Balıbey İ.Ö.O.’na 02/09/2010 tarihinde yapılan sınava dayalı müdür yardımcılığı atamasında sendikamız üyesi Tülay TATLI başvurmuştur. Aynı başvuru döneminde Şile Balıbey İ.Ö.O. öğretmenlerinden Eğitim Bir Sen üyesi Hüseyin KANAL’da başvuruda bulunmuştur. Puan üstünlüğü esasına göre yapılan atamada, daha yüksek puana sahip olan Hüseyin KANAL müdür yardımcısı olarak atanmış, ancak bir gün sonra Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe vererek göreve başlamamıştır. Görevlendirme olarak müdür yardımcılığı görevini yürüten İlhan ALPTEKİN görevine devam etmiştir. 
 
Bu durumda sendikamız, yapılan işlem ve atamanın mevzuata uygun olduğunu, öğretmenin başvuru yapmasına rağmen görev yapmak istememe gibi bir hakkının da olabileceğini, başvuru sahibine verilen hakkını kullandığını düşünerek konu hakkında herhangi bir çalışma yapmamıştır. Sendikamızca, adı geçen okula yapılan atamalarda herhangi bir art niyetin olabileceği düşünülmemiştir.
 
Ancak, 25/01/2011 tarihinde tekrar yapılan sınava dayalı müdür yardımcılığı atamasında sendikamız üyesi Kadir ATÇEKEN, 67 puan ile Şile Balıbey i.Ö.O.’na başvuruda bulunmuştur. Aynı atama döneminde Kartal Sabri Taşkın İ.Ö.O. müdürü olan ve Eğitim Bir Sen İstanbul 4 nolu şube “Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri” Talat YAVUZ 70 puan ile başvuruda bulunmuştur. Puan üstünlüğü esasına göre yapılan atamada doğal olarak Kartal Sabri Taşkın İ.Ö.O. müdürü, Şile Balıbey İ.Ö.O. müdür yardımcılığına atanmıştır. Bir gün içerisinde de atamasının iptalini isteyerek müdürlük görevinde kalmış, görevine başlamaması nedeniyle boş kalan Şile Balıbey İ.Ö.O. müdür yardımcılığına, daha önce görevlendirmesi yapılan İlhan ALPTEKİN devam etmiştir.
 
Sendikamızca, bu durum art niyet olarak değerlendirilmektedir. İdarecilik görevlerine atanmak üzere başvuranların özlüklerinin korunması üzerine verilen “bir gün içerisinde vazgeçme hakkı” kamu çalışanlarının haklarını korumak için kurulan bir sendika olan Eğitim Bir Sen tarafından başka bir sendika üyesi de olsa bir kamu çalışanının hakkının gasp edilmesi aracı olarak kullanılmıştır.Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Ali YALÇIN bu durumdan haberdar mıdır ? Haberdar ise böyle bir sahtekarlığa nasıl izin vermiştir ? Şayet haberdar değilse yönetim kurulu üyesi Talat YAVUZ hakkında gereğini yapabilecek midir?
 
İlhan ALPTEKİN kimdir? Müdür yardımcısı olarak atanma yeterliğine sahip olmayan bir kişi kim tarafından neden korunmaktadır. Bu okula yapılan başvurular hakkında Eğitim Bir Sen’e kim bilgi vermektedir? Sınava girerek müdür yardımcılığına atanma yeterliğini elde eden üyemiz Kadir ATÇEKEN’in hakkının gasp edilmesine ve atanma hakkının engellenmesine göz yumanlar kimlerdir? Mevzuatta zorunlu hallerde kamu çalışanının mağdur olmaması için verilen bir hak olan “dilekçe hakkının” bilinçli ve kasıtlı olarak bir kamu çalışanının başvuru ve atanma hakkını gasp etmek amacıyla kullanan sayın okul müdürüne idare hesap sormayacak mıdır? Böyle bir kasıt, böyle bir hak gaspı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görmezden mi gelinecektir?
 
Eğitim Bir Sen Sendikası ve bu duruma göz yuman veya böyle bir hak gaspı yapanlara hesap sormayan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kamu çalışanlarına bir açıklama borcu bulunmaktadır.
 
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU - Türk Eğitim Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı"

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.