Memur-sen Başbakanla Taleplerini Görüştü

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Köşk'te nasıl bir cumhurbaşkanı görmek istediklerini açıkladı. Toplantıda ayrıca Gündoğdu, iş güvencesinin kırmızı çizgimiz olduğu bir kez daha vurguladı.

Memur-sen Başbakanla Taleplerini Görüştü
23 Haziran 2014 Pazartesi 20:00

 Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi'ni ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KİK üyeleriyle Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Köşk'te nasıl bir cumhurbaşkanı görmek istediklerini açıkladı. Toplantıda ayrıca Gündoğdu, iş güvencesinin kırmızı çizgimiz olduğu bir kez daha vurguladı.

NASIL BİR CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ?

Köşk'te nasıl bir cumhurbaşkanı görmek istediklerini istişare toplantısında dile getiren Gündoğdu, şunları söyledi: "Ülkemiz istikbal, istiklal ve istikrar noktasında büyük bir ivme yakaladı. Sahip olduğumuz medeniyet değerlerimiz yakın tarihten çıkardığımız sonuçlar ve içinden geçtiğimiz süreç, cumhurbaşkanlığı seçimini çok daha önemli kılıyor. Zaten ilk kez, halkın doğrudan cumhurbaşkanı seçecek olması başlı başına çok büyük bir önem arz ediyor. Bizim cumhurbaşkanı seçim sürecine ilişkin tavrımız şahıslar üzerinden değil, evrensel, demokratik hukuki, milli ve insani değerler üzerindendir. Kişisel değil ilkeseldir. Bu çerçevede Memur-Sen konfederasyonu olarak;

1- Her türlü vesayetle mücadeleyi sürdürecek,

2- Demokratikleşme adımlarını hızlandıracak,

3- Devletin ülkenin ve milletin birliğine dair hassasiyetleri koruyarak, çözüm sürecini devam ettirecek,

4- Ekonomik istikrarın korunmasına ve ekonominin büyümesine katkı sunacak, bir vizyona sahip olacak,

5- Kadim medeniyet değerlerimizin yeniden inşasında tarihsel sorumluluk üstlenecek,

6- Kültür, gençlik, eğitim ve ahlak konularında devlet erklerine ve topluma öncülük yapacak,

7- Sivil Toplum Kuruluşlarıyla devamlı istişare halinde olacak,

8- Sivil anayasa talebinin karşılanmasında öncülük edecek,

9- Kamu görevlilerinin talep ve beklentileri konusunda birikim ve duyarlılığı olacak,

10- Bölgesel ve küresel risklere karşı inisiyatif alacak ve dünya mazlumlarının sözcüsü olacak bir vizyona sahip cumhurbaşkanı istiyoruz."

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A İŞ GÜVENCESİ HASSASİYETİMİZ İLETİLDİ

Toplantıda, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, iş güvencesinin kırmızı çizgimiz olduğunu da bir kez daha vurguladı. Memur-Sen Konfederasyonu olarak konu hakkında bu hafta başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik olmak üzere ilgili bakan ve AK Parti Grup Başkan Vekillerine ifade edilen hassasiyetimizi Başbakan Erdoğan'a da ileten Gündoğdu, kamu görevlilerinin iş güvencesini ortadan kalkması sonucunu doğuracak düzenlemenin tasarı kapsamından çıkarılması konusundaki taleplerini dile getirdi.

Toplantıya, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, TZOB Başkanvekili Nuri Şeyda Sorman ve TİSK Başkanvekili Erol Kiresepi de katıldı

Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında gerçekleştirilen istişare toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Mustafa Şentop, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Binali Yıldırım da katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.