MEMURA 290 LİRA DERECE ZAMMI KAPIDA!!

MEMURA 290 LİRA DERECE ZAMMI KAPIDA

MEMURA 290 LİRA DERECE ZAMMI KAPIDA!!

Toplu sözleşmeden 1 derece müjdesi çıktı ve buna bağlı olarak 1.2 milyon memura ek zam yolu açıldı. 2005'ten sonra göreve başlayan kamu görevlilerinin maaşında, ilave 1 derece verilerek 290 liraya kadar artış sağlanabilecek. Böylece bu memurlar, toplu sözleşmede belirlenen artışlara ek olarak derece zammından da yararlanacak.300 bin sağlık çalışanı yararlanacak
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşmede alınan kararla, 2005'ten sonra göreve başlayan kamu görevlilerinin yaşadığı mağduriyete son verildiğini söyledi. 15 Ocak 2016 tarihinde görevde bulunan kamu görevlilerinden daha önce kendilerine ilave bir derece verilmemiş olanların, bulundukları derece ve kademelerin bir derece yükseltileceğini anlatan Yalçın, şöyle konuştu:

"Uygulamayla kamu görevlilerinin maaşlarında, kadro ve unvanları, görev yaptıkları birimlere dayalı olarak derece artışı kaynaklı oluşacak mali artışlar hariç olmak üzere 290 liraya varan artış oluşacaktır." Sağlık Sen'in yaptığı açıklamaya göre, 1 derece verilmesi uygulamasından 300 bin sağlık çalışanı yararlanacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması