Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor!

Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor!

Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor!
17 Haziran 2015 Çarşamba 20:55

Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor! Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarı 2015 yılı ikinci altı ayında artarken, bazılarının miktarı ise değişmeyecek. 

Memura Ödenen O Ücretlere Zam Geliyor! Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarı 2015 yılı ikinci altı ayında artarken, bazılarının miktarı ise değişmeyecek. 

Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarı 2015 yılı ikinci altı ayında artarken, bazılarının miktarı ise değişmeyecek. 


Devlet memurları için, 2014 yılında hiç değişmeyerek 2013 yılı için geçerli olan belirlemelere göre ödenmeye devam edilen bazı mali ve sosyal haklar, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren değişecek. 

2013 yılında imzalanan toplu sözleşmede, kamu çalışanları hakkında 2015 yılının ikinci yarısı için %3 oranında katsayı artışı yapılması ve ilk altı aylık enflasyon artış oranının %3’ten fazla çıkması durumunda ise aradaki farkın da 1 Temmuz 2015 tarihinden geçerli uygulanacak %3 oranındaki maaş zammına ilave edilmesi hükme bağlanmıştı.

2015 yılı ilk 5 aylık dönemine ilişkin gerçekleşen enflasyon artış oranı %5,30 olduğundan, Haziran ayında enflasyonun hiç değişmemesi durumunda 1 Temmuz 2015 tarihinden geçerli olarak katsayılar, yapılacak %3 oranındaki artışla birlikte toplam %5,30 oranında artmış olacak.

Katsayıların 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren artacak olması, memurların mali ve sosyal haklarından bazılarının da artacağı anlamına geliyor. Öte yandan, doğrudan veya dolaylı şekilde katsayılarla ilişkili olan ödemelerde ise herhangi bir artış olmayacak. 

Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları hükümlerine göre alan Devlet memurlarına mali ve sosyal haklar kapsamında yapılan ödeme unsurlarından bazılarının miktarının 2015 yılının ikinci altı aylık döneminde nasıl değişeceğini (artacak/değişmeyecek) görebilmek amacıyla hazırlanan tabloya aşağıda yer verilmiştir.


ÖDEMELER DEĞİŞİKLİK
Aylık miktarı Artacak
Ek gösterge aylığı miktarı Artacak
Kıdem aylığı miktarı Artacak 
Yan ödeme miktarı Artacak 
Tazminat miktarları Artacak 
Aile yardımı (eş ve çocuk için) miktarı Artacak
Ölüm yardımı miktarı Artacak 
Ödül miktarı Artacak 
Nakdi tazminat miktarı Artacak
Havacılık tazminatı miktarı Artacak
Yangın tazminatı miktarı Artacak 
Kurs görevlilerinin ücreti Artacak
Ek ödeme miktarı / sabit döner sermaye miktarı Artacak 
Ek ders ücreti miktarı Artacak
Nöbet ve icap nöbeti ücreti miktarı Artacak 
Yabancı dil tazminatı miktarı Artacak 
Görevden ayrılma tazminatı miktarı Artacak 
Sosyal denge tazminatı miktarı Artacak 
Vekalet ve ikinci görev aylığı miktarı Artacak 
Gündelik miktarı Değişmeyecek 
Seyyar görev tazminatı miktarı Değişmeyecek 
Konferans ücreti miktarı Değişmeyecek
Asgari geçim indirimi miktarı Değişmeyecek
Aylık maktu fazla çalışma ücreti miktarı Değişmeyecek
Fazla çalışma ücreti miktarı Değişmeyecek
Toplu sözleşme ikramiyesi miktarı Değişmeyecek
Engelli indirimi miktarı Değişmeyecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.