Merkezi Sınav Görevi Başvurusu İçin Önemli Uyarılar

MEB Merkezi Sınav İşlemleri Modülü İçin Dikkat Edilecekler

Merkezi Sınav Görevi Başvurusu İçin Önemli Uyarılar
29 Haziran 2015 Pazartesi 13:11

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda öğretmen görevlendirmelerinin elli (50) ilde "Merkezî Sınav İşlemleri Modülü" kullanılarak gerçekleştirilmiş olduğundan bahisle pilot olarak 27-28 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak olan MTSAS, Açık Öğretim Ortaokulu Sınavları ve Sağlık Bakanlığı’na ait protokol sınavlarında da görev isteğinin Merkezi Sınav İşlemleri Modülü üzerinden gerçekleştirileceğinin planlandığı ilgi yazıyla bildirilmişti.

Bu doğrultuda;

•"İlçe Resen Görevlendirme” ekranı üzerinden ilçede eksik kalan kontenjanlara öğretmenlerin görevlendirilmesinin İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından

•İl Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından “Görev İstek Durumları” ve “Komisyon Görevlileri Durum İzleme” ekranları üzerinden görevlendirme sayıları kontrol edilerek

•Açık ortaokul sınavlarında özellikle evde sınava girecek öğrenciler için görevlendirilecek öğretmenler ve ihtiyaç halinde cezaevi ve okullarda ilave görevlendirilecek öğretmenlerin ‘Tekil Görevli Ekleme” ekranı üzerinden girilmesi,

•Sınav İşlemleri Modülünün ilk kez kullanılması düşünüldüğünde gerekli hassasiyetin gösterilerek eksikliğe mahal vermeden gerekli tedbirlerin alınması hususlarında; Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Bilal TIRNAKÇI

MEBBİS ÖĞRETMEN GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV İŞLEMLERİ MODÜLÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1-Bina Komisyon Girişi Ekranı: Yetki okullara verilmiş olup, sınav merkezlerinin bina komisyonlarını girmesi gerekmektedir. (İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından bu ekrana girişler yapıldı ise problem yok.)

2-İl Temsilcisi Ekranı: Yetki Müdürlüğümüzde olup, İl Temsilcisi girişleri müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır.

3- Görev İstek Durumları Ekranı: Onay durumları sütununda reddedilenlerin yerine İlçe Resen Görevlendirme ekranında görevlendirmeler yapılacaktır. (Henüz açılmadı.) İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Görev İstek Durumları ekranından ilgili sınavda görev alanları kontrol edebileceklerdir.

4-Komisyon Görevlileri Durum İzleme Ekranı: İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İl Temsilcisi girişlerini ve Sınav Merkezlerinin Komisyon girişlerini takip edebileceklerdir.

5-İlçe Sınav Görevlendirme Ekranı: İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri sınav görevlendirmelerini çalıştıracaklardır. Bu çalıştırmadan sonra öğretmenlere mesaj gitmektedir.

6-Sınav Binası Görevli Bilgi Girişi Ekranı: Okullara yetki verilmiş olup, sınav sonrasında sınav merkezleri görevlilerle ilgili alanları doldurup kayıt edeceklerdir.

7-İlçe Resen Görevlendirme Ekranı: Görevi kabul etmeyenlerin yerine (Görev İstek Durumları ekranında reddedilenler) resen görevlendirme ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacaktır. (Ekran henüz açılmamıştır.)

8-Görevli Arama/İptal Ekranı: Bu ekranda görevi kabul etmiş olup. Bakanlığımız tarafından görevlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra, sınavdan önce mazeret bildirerek sınav görevini istemeyenlerin iptal edileceği ekrandır. İptal edilenlerin yerine İlçe Resen Görevlendirme Ekranından yeni görevlendirme yapılabilecektir.

9-Fazladan Yedek Görevlendirme Ekranı: Ekran henüz açılmamış olup, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yetki verilecektir. Bu ekrandan evde sınav görevlendirmeleri yapılacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.