Müdür Atamalarında Ahbap Çavuş Muhabbetine İsyan!

Sivas Eğitim Bir Sen şube başkanı isyanını dile getirdi. Müdür ve müdür yardımcılarının nasıl atandığına ilişkin isyan etti. Sivas Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan son müdür atamasının usulsüzce yapıldığını söyledi.

Müdür Atamalarında Ahbap Çavuş Muhabbetine İsyan!
09 Aralık 2014 Salı 22:54

 Bakın işte vesika işte belge müdür müdür yardımcıları nasıl atanıyor  işte Sivas Eğitim Bir Sen şube başkanının isyanı
Müdür Atamalarında Ahbab Çavuş Muhabbeti
Sivas Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan son müdür atamalarında usulsüz bir atama daha yapıldı. Necati Erşan Sosyal Bilimler Lisesine yönetmeliğe aykırı olarak sırf  Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’ın arkadaşı olması sebebiyle bir gün idari tecrübesi olmayan Ahmet Sevim atamasının yapılması kamuoyundan ve öğretmenler arasında yoğun tepkilere neden oldu. Bu atama yönetmeliğe kesinlikle aykırıdır. personel  Müdürlük başvuruları sırasında bir çok kişi şartların tutmuyor diye bizzat İl Milli Eğitim müdürlüğünden telefonla aranarak bu okulu istemesi engellenmiştir.
Yönetmelikte bu okullara müdür olarak atanabilmenin şartı “ Sınav kazanarak bu okullara ataması yapılmış olması ve en az bir gün bu okullarda görev yapmış olması” şartı aranırken bu okula Ahmet Sevim’in atamasınI nasıl yapıldığı merak konusu olmaya devam ediyor. Ahmet Sevim’in okula müdür olarak göreve başlamasının ardından aynı gün yeniden milli eğitim şube müdürlüğüne tekrar görevlendirilmesi “milli eğitimin bütün işleri böyle hızlı mı yürüyor?” sorusunu gündeme getiriyor. Yine Ahmet Sevim’in talimatları doğrultusunda bir başka okuldaki öğretmenin aynı gün içerisinde Müdür baş yardımcığına görevlendirilmesi ve Okulun Müdür Vekâletinin de bu kişiye bırakılması Ahmet Sevim’in milli eğitim müdürü üzerindeki etkisini gözler önüne sermektedir. Bununla da yetinmeyip birçok okul hala müdürsüz ve müdür yardımcısız eğitim-öğretime devam ederken aynı gün içerisinde yine Ahmet Sevim talimatı ile yine başka bir okulda öğretmenlik yapan birisinin Sosyal bilimler lisesine müdür yardımcısı olarak görevlendirmesinin yapılması “milli eğitim müdürlüğünde neler oluyor?” sorusunu gündeme getiriyor. Bu şahsa bu kadar ayrıcalıklı davranılmasının sebebi müdürle olan arkadaşlığın ötesinde başka bir takım soruları da akla getiriyor. Ahmet Sevim’in “Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar benim sözümden çıkmaz. Ben ne dersem onu yapar”; Zekeriya Çınar’ında Ahmet Sevimin söylediği benim söylediğim” sözlerinin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Ayrıca Ahmet Sevim sendika seçimlerinde de bizzat delegeleri kendi odasına sesleyip kendi aday olduğu listeye oy vermesi konusunda müdürlük ve müdür yardımcığı dağıttığı aşikârdır. Ahmet Sevim’in müdür yardımcılığı görevlendirmelerinde de bazı okul müdürlerini arayarak kendi istekleri doğrultusunda bir takım isimleri yazması konusunda tehdit ettiği bilinmektedir. Milli Eğitimde yaşanan bu olaylarda insanın aklına “Milli Eğitim’i acaba kim yönetiyor? Sorusunu getiriyor
 
İLHAN KARAKOÇ
Sivas Eğitim Bir Sen 1.No’lu Şube Başkanı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.