Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcısı Görevlendirmeleri Ne Zaman?

Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı Görevlendirmeleri Ne Zaman?

Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcısı Görevlendirmeleri Ne Zaman?
01 Aralık 2014 Pazartesi 11:36

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik kapsamında eğitim kurumlarına ilk defa ve yeniden görevlendirme kapsamında müdür görevlendirmeleri yapılacak olup, müdür görevlendirme işlemleri sonuçlandıktan sonra İlk defa yeniden görevlendirme kapsamında müdür olarak görevlendirilen eğitim kurumu müdürlerinin görev yapmakta oldukları eğitim kurumlarının müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı kadrolarına,Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin 23.maddesi kapsamında yapılacak görevlendirmelere ilişkin başvurular Müdürlük Görevlendirmeleri yapıldıktan sonra alınacaktır.

28 Kasım’dan itibaren iller sonuçları açıklamaya başladılar sonuçları açıklayan iller için İLK DEFA VE YENİDEN MÜDÜRLÜK ATAMA SONUÇLARI linkine tıklayınız.

Boş kalan müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı kadrolarına görevlendirme teklifinde bulunabilecektir.

Görevlendirilmek istediğiniz okula aşağıdaki dilekçe örneğini yazmanız gerekmektedir.

Müdür Başyardımcısı/Müdür Yardımcısı görevlendirmesi yapılacak eğitim kurumlarına görevlendirilecekleri tarih itibariyle, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin5 ve 7 nci maddelerinde belirtilen şartları taşıyor olmak kaydıyla, görevlendirme yapılacak eğitim kurumunda veya eğitim kurumunun bulunduğu ilçe ve ildeki eğitim kurumlarında halen yönetici ve öğretmen olarak görev yapanlar arasından eğitim kurumu müdürünün inhası ve il milli eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile yapılacak olup, 2011 yılı Ekim ayında yapılan eğitim kurumu müdürlüğü ile müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı seçme sınavında başarılı olanlardan, sınav sonucuna göre yöneticiliğe görevlendirmesi yapılmamış olanlar da, Yönetmelikte belirlenen özel şartları taşıyıp taşımadıklarına bakılmaksızın müdür başyardımcılığı veya müdür yardımcılığında görevlendirilebilecektir.

Görevlendirilecek müdür başyardımcısı/müdür yardımcısının görevlendirileceği kuruma alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilme şartını taşıması gereklidir.

Karma eğitim yapılan ve müdür yardımcısı sayısı üç ve daha fazla olan eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az biri kadın adaylar arasından görevlendirilecektir.

İmam hatip ortaokulu müdür yardımcılarından en az biri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi veya meslek dersleri alan öğretmenleri arasından;

İmam hatip liseleri ile mesleki ve teknik eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az biri meslek dersleri alan öğretmenleri arasından;

Sosyal bilimler liseleri müdür yardımcılarından en az biri Türk Dili ve Edebiyatı,Tarih,Coğrafya,Felsefe veya Psikoloji alan öğretmenleri arasından;

Güzel sanatlar liseleri müdür yardımcılarından en az biri Görsel Sanatlar , Resim veya Müzik alan öğretmenleri arasından;

Özel eğitim kurumları müdür yardımcılarından en az biri ise rehberlik veya özel eğitim alan öğretmenleri arasından görevlendirilecektir.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ:

……………………….. OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

……….

Halen …………………………. okulunda ………………. öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin 23.maddesi kapsamında …………………………………… okulunda Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.