Müdürler Bir Bir Geri Dönüyor!

Birçok yazımızda 75 puan altında bırakılan müdürlerin dava açmaları halinde kazanacaklarını ve görevlerine geri döneceklerini belirtmiştik. Gün geçmiyor ki bu konuda mahkeme kararları elimize ulaşmasın... Bazı internet sitelerinde görevden alınan müdürlerin davalarını kaybettikleri gibi hukuken yanlış yorumlar yapılmaktadır.

Müdürler Bir Bir Geri Dönüyor!
28 Kasım 2014 Cuma 19:25

Birçok yazımızda 75 puan altında bırakılan müdürlerin dava açmaları halinde kazanacaklarını ve görevlerine geri döneceklerini belirtmiştik. Gün geçmiyor ki bu konuda mahkeme kararları elimize ulaşmasın... Bazı internet sitelerinde görevden alınan müdürlerin davalarını kaybettikleri gibi hukuken yanlış yorumlar yapılmaktadır. personel meb İçtenlikle söylemek isteriz ki elimize ulaşan dava bilgilerinden 75 puan altında bırakılan müdürlerin açmış oldukları davalara %95'e yakın oranda yürütme durdurma verildiğidir. Yürütme durdurma verilmeyen çok az sayıdaki uyuşmazlıklarda ise dilekçeler incelendiğinde 75 puan altında bırakılma işlemine değil yasama organının düzenlemesine dava açıldığı görülmektedir bu yüzdende yürütme durdurma verilmemesi normaldir. Kaldı ki yürütme durdurma kararının çıkmaması davanın kaybedildiği anlamına gelmemektedir.
 
Bu süreçte en önemli konu halen Anayasa Mahkemesinin kararıdır yukarıda bahsettiğimiz yürütme durdurma verilmeyen çok az sayıdaki davalarda Anayasa Mahkemesinin İPTAL kararıyla kazanılacaktır. personelmeb Bu süreçte sendikaların, teşkilatların ve her şeyden önemlisi eğitimcilerimizin tepkilerini bir şekilde Anayasa Mahkemesine iletmeleridir(mektup, telefon, telgraf, mail, twiter, facebook vb.). Açtıkları davaları kazanan müdürlere tavsiyemiz, değerlendirmede bulunan ilçe müdürü ve şube müdürleri hakkında savcılıklara görevi kötüye kullanma, iftira, hakaret vb. suçlardan suç duyurusunda bulunmalarıdır. Her davadan ayrı ayrı ceza alacaklarından toplamda alınan ceza 2 yıl üstünde olduğunda(2 yıl 1 gün olsa dahi) Ceza ve Tevkif evine girecekleridir. Ülkemizin hukuk yolunda ilerlemesini bu adımların sağlayacağı muhakkaktır. Bu konuda özellikle sendikalara görev düşmektedir.
 
İşte yeni mahkeme kararları:
 
Karar 1 için TIKLAYINIZ.
Karar 2 için TIKLAYINIZ.
Karar 3 için TIKLAYINIZ.
Karar 4 için TIKLAYINIZ.
Karar 5 için TIKLAYINIZ.
Karar 6 için TIKLAYINIZ.
Karar 7 için TIKLAYINIZ.
Karar 8 için TIKLAYINIZ.
Karar 9 için TIKLAYINIZ.
Karar 10 için TIKLAYINIZ.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.