Muhammed Keskin Hoca: Şeyhimize Sormadan Herhangi Bir Adım Atmamaktayız

Marifet Derneği Genel Başkanı Muhammed Keskin Hoca, 'yeni Türkiye' sloganını eleştirdiği yazısının arkasında durdu; "Şeyhimize sormadan herhangi bir adım atmamaktayız" dedi.Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin bacanağı ve Marifet Derneği...

Muhammed Keskin Hoca: Şeyhimize Sormadan Herhangi Bir Adım Atmamaktayız
09 Ekim 2014 Perşembe 20:49

Marifet Derneği Genel Başkanı Muhammed Keskin Hoca, 'yeni Türkiye' sloganını eleştirdiği yazısının arkasında durdu; "Şeyhimize sormadan herhangi bir adım atmamaktayız" dedi.

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin bacanağı ve Marifet Derneği Genel Başkanı Muhammed Keskin Hoca, Marifet Dergisi'nin eylül sayısında bir yazı kaleme almış, iktidarı ‘yeni Türkiye' söyleminden dolayı eleştirmişti. Daha sonra hükümet yandaşı gazeteler Keskin Hoca'yı hedef alan yayınlar yapmıştı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Keskin Hoca, yazılarının hiçbirini Efendi hazretlerine sormadan kaleme almadıklarını dile getirmişti. Derginin ekim ayı sayısında da bu konu ilk yazı olarak dile getirildi. Keskin'in ‘Mukaddime' ismiyle kaleme aldığı yazıda derginin eylül ayı sayısında son günlerin yeni söylemi ‘yeni Türkiye' sloganı konusunda endişelerini dile getirdiklerini söylerken, “Hizmetinde bulunduğumuz Şeyhimize sormadan herhangi bir adım atmamaktayız.” ifadelerini kullandı. Keskin Hoca, “Dergimizde çıkan yazımız, tamamen Din-i Mübin-i İslam'ın doğru anlayışı olan Ehli Sünnet yolu hakkındaki ciddi kaygıları dile getirmekte ve siyasi bir maksat gütmemektedir.” derken herhangi bir şekilde İsmailağa Cemaati'ni temsil iddialarının söz konusu olmadığını belirtti.

Yazısı üzerine haber yapan Yeni Şafak gazetesine de yüklenen Keskin, insanları Yeni Şafak gazetesinin 'fitneci' ve 'yalancı' olduğu konusunda uyardı.

İşte o yazının tamamı:

Mukaddime

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd Alemlerin Rabbine, Salat-u Selam Efendimiz Sallalahu Aleyhi ve Sellem ve onun Al-û Ashabına olsun.

Dergimizin Zilkade (Ekim) sayısında, son günlerin yaygın söylemi olan “Yeni Türkiye” sloganı üzerinden ülkemizde ehl-i sünnet yolunun geleceği ile ilgili endişeleri dile getirmiştik.

Yazının muhtevasına itiraz etmeye mecal bulamayanların konuyu başka yerlere çekmeye çalışmasını ibretle takip etmekte, öncelikli olarak şunları beyan ve ilan etmeyi münasib bulmaktayız.

Bizler sadece Mahmud Efendi Hazretleri'nin ihvanı ve hizmetkarlarıyız. Zira bizler mürşide nisbeti şeref kabul ediyor, herhangi bir mekana nisbeti uygun bulmuyoruz.

Dergimizde çıkan yazımız, tamamen Din-i Mübin-i İslam'ın doğru anlayışı olan Ehli Sünnet yolu hakkındaki ciddi kaygıları dile getirmekte ve siyasi bir maksat gütmemektedir. İsmailağa Cemaati'ni temsil iddiası ise söz konusu değildir.

Daha önce içerdiği ikazlar muhataplarına vasıtalı – vasıtasız defalarca arz edilen malum yazı dinî ve millî birliğimizi tehdit eden tehlikelere dikkat çekmiş ve dilsiz şeytan durumuna düşmemek için kaleme alınmıştır.

Mahmud Efendi Hazretleri'nin her yaptığı işi provoke etmeye çalışan ve onun mübarek lisanıyla “fitneci” ve “yalancı” olduğu tescil edilen Yeni Şafak Gazetesi hakkında da Müslüman kardeşlerimizi ikaz etmek istiyoruz.

Mahmud Efendi Hazretleri altı sene önce malum gazetenin sahibi olan Ahmed Albayrak'ı telefonla aramış ve Hayreddin Karaman hakkında uyararak ona yazı yazdırılmamasını rica etmiştir. Ahmed Albayrak ise bu ikazı dikkate almamış bilakis gazetesi vasıtasıyla her fırsatta düşmanca davranmaya, yalan ve iftiraya devam etmiştir.

Şunu da belirtelim ki bizler, hizmetinde bulunduğumuz Şeyhimize sormadan herhangi bir adım atmamaktayız.

Allah-u Teâlâ cümlemizi doğru anlayışa muvaffak kılsın. İftiracı ve fitnecilerin şerrinden muhafaza eylesin. Amin.

Selam Hidayete tabi olanlara olsun.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.