Nerede oy kullanacağını Tıkla ve Öğren!

YSK hazırladığı seçim takvimi kapsamında, muhtarlık bölgesi askı listeleriyle tutuklular ve taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarıldı.

Nerede oy kullanacağını Tıkla ve Öğren!


Vatandaşlar bugünden itibaren "www.ysk.gov.tr" internet adresinden seçmen kayıtlarını bina bazında sorgulayabilecek.
YURT İÇİ SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
 
YURT DIŞI SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Yurt dışı seçmen kütüğü "www.ysk.gov.tr" adresinden ilan edildi ve askı listelerine itirazlar başladı.Gümrük kapılarında görev yapacak geçici gümrük kapısı seçim kurullarının oluşturulması çalışmalarına da başlandı.
YSK'nın "www.ysk.gov.tr" adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtları da bugünden itibaren sorgulanabilecek.
Seçmen kaydı bulunmayanlar 10 Eylül 2015 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar kayıt olmak veya bilgilerini güncellemek için yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında temsilciliklere müracaat edebilecek. Yurt içinde yaşayan seçmenler askı süresi içinde başvurularını, herhangi bir nüfus müdürlüğüne de yapabilecek.
Bu arada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, ön seçimde oy kullanacak partili üyeleri gösteren listelerin ilgili ilçe seçim kurullarına gönderilmesi işlemi de bugün tamamlanacak ve bu husus YSK'ya bildirilecek.
Ön seçim yapacak siyasi partiler, üye kayıt defterlerini ilgili ön seçim ilçe seçim kuruluna teslim edecek.
Siyasi partiler kayıtlı üyelerinin tamamı dışında başka bir usulle aday yoklaması yapacaksa, bu halde oy kullanacak üyelerin seçmen listelerini üye kayıt defterleriyle birlikte ilgili ön seçim ilçe seçim kurulu başkanlığına verecek
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması