ÖĞRENCİ NAKİLERİNDE DEĞİŞİKLİK

Nakil olan öğrenci bilgileri 2015?, İmam Hatip Ortaokullarında nakil nasıl olacak? Çocuğumu imam hatip ortaokuluna nasıl nakil yapabilirim?, Nakil bilgileri saklanacak mı? Nakil çıktısını saklamaya gerek var mı?, Nakil çıktıları sene sonunda saklanır mı? Nakli Olan Öğrencilerin Bilgisi Dosyada Saklanır Mı? Nakli Olan Öğrencilerin Bilgisi Dosyada Saklanır Mı? 2015, 8. Sınıfta nakil olur mu?, 8. Sınıfta imama hatip ortaokuluna nakil olur mu?, 5.6.7. Sınıfta imam hatip ortaokuluna nakil olur mu?, Ortaokulda öğrenci nakilleri?

ÖĞRENCİ NAKİLERİNDE DEĞİŞİKLİK
26 Haziran 2015 Cuma 10:22

25/06/2015 tarihinde Resmi Gazete yayınlanan yönetmelikteki değişikliğe göre;

Nakli Olan Öğrencilerin Bilgisi Dosyada Saklanır Mı?

Okula nakil olan öğrencilerin(gelen-giden) listesi ders yılı sonunda alınarak dosyada saklanmasına artık gerek yoktur. İlgili madde kaldırıldı.

İmam Hatip Ortaokuluna Nakil Nasıl Olur?

25/06/2015 tarihinde Resmi Gazete yayınlanan yönetmelikteki değişikliğe göre;

İmam hatip ortaokulu müdürlüğünce komisyon oluşturulur.

5. 6. ve 7. Sınıflarda İmam Hatip Ortaokuluna Nakil

Ortaokulda zorunlu dersler arasında olmayıp imam-hatip ortaokulunda okutulan zorunlu derslerden aynı eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin başına kadar yapılacak sınavda başarılı olmaları hâlinde nakli yapılır.

8. Sınıflarda İmam Hatip Ortaokuluna Nakil

Eylül ayı son iş gününe kadar yapılacak sınavda başarılı olmaları hâlinde nakli yapılır.

 

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 12 nci maddesinin dördüncü fıkrası yürürlükten kaldırılmış, altıncı fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Kaldırılan fıkra

(4) Okula naklen gelen ve giden öğrencilerin listesi, e-Okul sisteminden ders yılı sonunda alınarak dosyasında saklanır. KALDIRILDI

Değiştirilen Madde

“(6) Ortaokuldan imam-hatip ortaokuluna geçmek isteyen öğrencilerin nakli; imam-hatip ortaokulu müdürlüğünce oluşturulacak komisyon tarafından, ortaokulda zorunlu dersler arasında olmayıp imam-hatip ortaokulunda okutulan zorunlu derslerden 5 inci, 6 ncı ve 7 nci sınıflarda aynı eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin başına kadar, 8 inci sınıfta ise eylül ayı son iş gününe kadar yapılacak sınavda başarılı olmaları hâlinde yapılır.” 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.