Öğretmen atamaları başvuru tarihi ve öğretmen atamaları ne zaman?

2015 öğretmen atamaları ve branş dağılımı ile ilgili MEB'den yeni bir açıklama geldi! İşte öğretmen atamaları başvuru ve atama tarihleri...

Öğretmen atamaları başvuru tarihi ve öğretmen atamaları ne zaman?

Öğretmen adaylarının 2015 -2016 eğitim öğretim yılı için bekleyiişi sürüyor. MEB’den öğretmen atamaları ve öğretman atamaları başvuru tarihi ile ilgili bir açıklama geldi! Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Bilindiği gibi normalde öğretmen atamaları 7 Eylül’de yapılacaktı ancak MEB’den gelen açıklama atamaların 7 Eylül’den sonra yapılabileceğine işaret ediyor.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in açıklamasına göre öğretmenlerin göreve zamanında göre başlamalarından bir erteleme yok. Öğretmen atamaları Eylül ayının ilk 15 günü içinde mutlaka yapılaca böylece öğretmenler eğitim öğretim yılının başlayacağı 28 Eylül tarihinde göreve mali müddetlerini tamamlamış olarak başlayacaklar!Başvurular ise 4 Eylül’de alınmaya başlanacak. Yani 37 bin öğretmen öğretmen ataması için kesin bir tarih olmasa da En güç 15 Eylül’e kadar öğretmen atamalarının yapılacğaı anlaşılıyor.

BRANŞ DAĞILIMLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bunun yanında Yusuf Tekin branş dağılımları ile ilgili çok talep aldıklarını ve branş dağılımlarını, branş isimlerini kapatarak ve norm kadro ile doluluk oranlarını göz önünde bulundurarak yaptıklarını ifade etti.

Yusuf Tekin, norm kadro ve doluluk oranlarının, illerden gelen bilgiler doğrultusunda güncellendiğine işaret ederek, bu çalışmanın da eylül ayının ilk haftasında tamamlanacağını ve kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması