Öğretmen Atamaları Ne Zaman Başlayacak (01 Eylül 2015)

Öğretmen Atamaları Ne Zaman Başlayacak..

Öğretmen Atamaları Ne Zaman Başlayacak (01 Eylül 2015)

Milli Eğitim Bakanlığından 2015 yılı öğretmen atamaları ile ilgili kısa bir süre önce gelen açıklamaya göre 2015 yılı için öğretmen atama başvuruları Eylül ayı içerisinde yapılacağı öğrenilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun kişisel Twitter hesabından öğretmen atamalarına ilişkin yapmış olduğu açıklama ile atama takviminde herhangi bir sorun olmadığı atamaları belirtilen tarihlerde yapılacağını dile getirmesi üzerine atama bekleyen öğretmen adayları Öğretmen atama başvuruları başladı mı, Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak, Öğretmen ataman Branş dağılımı belli oldu mu, Branş dağılımı ne zaman belli olacak sorularını merak ediyorlar. Öğretmen Atamaları ile ilgili detaylı bilgiyi ajanshaber.com sitemizden ve haberimizin ayrıntılarından takip edebilirsiniz. 
2015 ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL OLACAKBAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK
Öğretmen adaylarının sabırsızlıkla bekledikleri 2015 atama başvuruları için geri sayım başladı. Atama başvurularının eylül ayının ilk 15 günü içerisinde yapılacağı biliniyor. Kısa süre öncesi MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun attığı; öğretmen atamaları ile ilgili herhangi bir problem yoktur; atamalar belirtilen takvim doğrultusunda gerçekleştirilecektir'' şeklindeki tweet atama bekleyen öğretmenleri heyecanlandırdı. 2015 – 2016 öğretmen atmaları için MEB’den gelecek kesin atama tarihi ile branş dağılımları açıklanmasını bekliyor.  

2015 ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN2015 MEB ÖĞRETMEN ATAMALAR İLE  İLGİLİ DUYURULAR İÇİN TIKLAYIN
2015 ÖĞRETMEN ATAMALARI BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU
Atamalar ile ilgili MEB’in yapmış olduğu açıklama;

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve millî sporcuların atamalarına ilişkin başvurular, 4-10 Eylül 2015 tarihleri arasında alınacaktır. Atamalar ise 15 Eylül 2015 tarihinde sonuçlandırılacaktır. Açıklama yanında Yusuf Tekin, branş dağılımları ile ilgili çok talep aldıklarını ve branş dağılımlarını, branş isimlerini kapatarak ve norm kadro ile doluluk oranlarını göz önünde bulundurarak yaptıklarını ifade etti. Yusuf Tekin, norm kadro ve doluluk oranlarının, illerden gelen bilgiler doğrultusunda güncellendiğine işaret ederek, bu çalışmanın da eylül ayının ilk haftasında tamamlanacağını ve kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması