Öğretmenlik İlk Atama Kontenjanları Belli Oldu!!

Öğretmenlik İlk Atama Kontenjanları Belli Oldu..

Öğretmenlik İlk Atama Kontenjanları Belli Oldu!!

    2015 yılı KPSS puanlarına göere yapılacak ilk atamaların kontenjanları belli oldu. Hangi branştan ne kadar atama yapılacağı açıklandı. 2015 yılı atama kadrosu sayısı belli oldu. Hangi branştan kaç öğretmen atanacak? Atama kontenjanları için tıklayın.  Atamalar ertelendi mi? atamalar ne zaman yapılacak?

    MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, 37 bin öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımının bugün saat 12 de ilan edileceğini açıklamıştı. İşte ilk atama kontenjanları; Atama ile ilgili ayrıntılı bilgilerin bulunduğu klavuz için tıklayın!   Tekin kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Herkese günaydın. Atamayı bekleyen öğretmen adayı arkadaşların sabırsızlıkla beklediği atamaya branşlara ilişkin dağılımı bugün saat 12.00 itibariyle ilan edeceğiz. Herkese başarılar, hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.  ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN OLACAK?

      2015 – 2016 öğretman atamları için geri sayım sürüyor ve öğretmen adayları MEB’den gelecek kesin atama tarihi ile branş dağılımları açıklanmasını bekliyor. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?    Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve millî sporcuların atamalarına ilişkin başvurular, 4-10 Eylül 2015 tarihleri arasında alınacaktır. Atamalar ise 15 Eylül 2015 tarihinde sonuçlandırılacaktır. 

37000 Öğretmen Atama Kontejanlarının Tamamı İçin Tıklayınız..
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması