OKUL AİLE BİRLİKLERİ YENİDEN PERSONEL ÇALIŞTIRABİLECEK !

MEB 01.07.2015 tarihli yayınlanan orta öğretim kurumları yönetmelik değişiklikleri ile 94.maddenin 3.fıkrası '“(3) Hizmet satın alma yoluyla çalıştırılacak personelin görevlerine ilişkin esas ve usuller sözleşmeyle belirlenir.”'şekinde yeniden düzenlenerek başta okul aile birlikleri olmak üzere hizmet satın alma yoluyla personel çalıştırılması önündeki Danıştay kararı hükümsüz hale getirilmiştir. Bu değişiklikle okul aile birliklerinin personel çalıştırmasının önünde herhangi bir engel kalmamıştır.

OKUL AİLE BİRLİKLERİ YENİDEN PERSONEL ÇALIŞTIRABİLECEK !
04 Temmuz 2015 Cumartesi 11:42

       07/09/2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğin Diğer personel başlıklı 94 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında geçen ""(3) Kadrolu personel dışında, ücretleri genel bütçe veya bütçe dışı kaynaklarca karşılanarak hizmet satın alma yoluyla çalıştırılacak personelin görevlerine ilişkin esas ve usuller sözleşmeyle belirlenir."(Fıkrası Danıştay 8. Dairesi nezdinde açılan E: 2014/6589 No' lu Dava gereği yürütmesi durdurulmuştu.)

     Bunun üzerine MEB yayınladığı yazıyla  94.maddenin üçüncü fıkrasında geçen bütçe dışı kaynaklar ibaresinin yürütmesinin durdurulduğu için yapılacak hizmet satın alma işlemlerinde bu hükmün uygulanmamasını istemişti.

     MEB 01.07.2015 tarihli yayınlanan orta öğretim kurumları yönetmelik değişiklikleri ile 94.maddenin 3.fıkrası '“(3) Hizmet satın alma yoluyla çalıştırılacak personelin görevlerine ilişkin esas ve usuller sözleşmeyle belirlenir.”'şekinde yeniden düzenlenerek başta okul aile birlikleri olmak üzere hizmet satın alma yoluyla personel çalıştırılması önünde danıştay kararı hükümsüz hale getirilmiştir. Bu düzenlemeye göre  okul aile birliklerinin personel çalıştırmasının önünde herhangi bir engel kalmamıştır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.