Ösym Diploma Notu İşlemleri Hakkında Duyuru

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE 2014-ÖSYS'de Ortaöğretim Başarı Puanları, ÖSYS yerleştirme puanlarını önemli ölçüde etkilediğinden, diploma notlarının doğru ve zamanında toplanması son derece önemlidir. 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminde (ÖSYS) Ortaöğretim Başarı Puanı hesaplamasında kullanılacak diploma notu, Merkezimiz tarafından KKTC Okulları hariç MEB E-Okul sisteminden alınacaktır. Diploma notunun yanı sıra okul birinciliği bilgisi de MEB E-Okul sisteminden alınacaktır.

Ösym Diploma Notu İşlemleri Hakkında Duyuru
18 Haziran 2014 Çarşamba 13:46

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, valiliklere gönderilen 4 Kasım 2003 tarih ve 2003/89 Sayılı Genelgede belirtildiği üzere, diploma notlarının toplanması ile ilgili olarak, 2014-ÖSYS'ye başvuran son sınıf düzeyindeki adayların, T.C. Kimlik Numaraları, ad soyadları, okul türleri, alan/kol/bölümkodları okul bazında http://okul.osym.gov.tr internet adresinde okulların ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin kullanımına açılacaktır.
 
17 Haziran 2014 tarihinden itibaren E-OkulSisteminden temin edilen diploma notları ve okul birinciliği bilgisi:
 
http://okul.osym.gov.tr sitemizden okullara yansıtılacak, okulların ve İl Milli EğitimMüdürlüklerinin kontrolüne açılacaktır.
 
http://ais.osym.sov.tr üzerinden adaylara kontrol amaçlı yansıtılacaktır.
 
Adaylar 17-20 Haziran 2014 tarihleri arasında diploma notu düzeltme işlemleri için kendiokullarına bu tarihler arasında başvuru yapacaklardır. Diploma notu bilgilerinde değişiklik yapılması gereken adaylar için okul müdürlükleri E-Okul üzerinden değişikliklerin yapılmasını en geç 20 Haziran 2014 mesai bitimine kadar sağlayacaklardır. Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kuramlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik istekleri kabul edilmeyecektir.
 
Düzletme işlemlerinin bitmesi ardından, Merkezimiz tarafından diploma notları ve okulbirinciliği bilgisi MEB E-Okul'dan 21 Haziran 2014 tarihinde son defa alınacaktır. Bu yüzden okulların değişiklik isteklerini 20 Haziran 2014 mesai bitimine kadar MEB E-Okulabildirmesi önemlidir.
 
17-19 Haziran 2014 tarihleri arasında diploma notu ve okul birinciliği bilgisi hariç diğerbilgiler için:
 
http://okul.osym.gov.tr sitemiz okulların kullanımına açılacaktır. Okullar bilgi girişinitamamladıktan sonra http://okul.osym.gov.tr internet adresi üzerinden aldıkları iki adet listeyi İl Milli Eğitim Müdürlüklerine en geç 19 Haziran 2014 tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edeceklerdir.
 
Son sınıf durumundaki adaylar, bilgilerini 20-22 Haziran 2014 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr adresinden veya kendi okullarının astığı listelerden kontroledebilecekledir. Okul Müdürlükleri, diploma notu ve okul birinciliği bilgisi dışındaki diğerbilgilerinde düzeltme gereken adaylar için 23-24 Haziran 2014 tarihleri arasında ek güncelleme yapacaklardır. Bu taleplerini İl Milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden gerçekleştireceklerdir. 23-24 Haziran 2014 tarihleri arasındaki bilgi düzeltmelerine diploma notu ve okul birincisi bilgisi dahil değildir.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin okullardan gelen listelerin bir nüshasını en geç 1 Temmuz 2014 tarihine kadar Merkezimize ulaştırmaları gerekmektedir.
 
İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlükleri, http://okul.osvm.gov.tr kullanıcı bilgilerinihatırlamayan okullar bilgilerini bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden veya ÖSYM'den öğrenebileceklerdir.
 
İnternet ortamında gerçekleştirilecek olan bilgi düzenleme işlemleri için, Milli EğitimBakanlığı tarafından Merkezimize bildirilmiş olan Müdürlüğünüzün yetkili kişininMerkezimizle bağlantı kurması gerekmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ve OkulMüdürlüklerinin kullanıcı kodları ve şifreleri, 2013 yılında kullandıkları kod ve şifreler ile aynıdır. 2014 yılı itibari ile sisteme giriş yapmış olan okulların kullanıcı adı ve şifre bilgilerişu an kullandıkları ile aynıdır.
 
Bilgi ve destek için 444 6796 (OSYM) (Çağrı Merkezi) ile irtibata geçilebilir. Yukarıdaki açıklamalar uyarınca tüm işlemlerin süresi içinde gerçekleştirilmesinin sağlanmasını rica eder, teşekkürlerimi sunarım.
 
Saygılarımla,
 
Prof. Dr. Ali DEMİR
ÖSYM Başkanı 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.