Özel Güvenlik Eğitimi Ve Sınavında Ücret Düzenlemesi

İçişleri Bakanlığı’nın Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un uygulanmasına ilişkin yönetmelikte yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı.Yönetmeliğe 47. maddeden sonra gelmek üzere ‘Ücret’ başlıklı aşağıdaki ek...

Özel Güvenlik Eğitimi Ve Sınavında Ücret Düzenlemesi
11 Mayıs 2015 Pazartesi 09:18

İçişleri Bakanlığı’nın Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un uygulanmasına ilişkin yönetmelikte yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmeliğe 47. maddeden sonra gelmek üzere ‘Ücret’ başlıklı aşağıdaki ek madde eklendi:
“Özel güvenlik eğitim, sınav ve belgelendirme ücretleri Bakanlıkça belirlenir ve bu ücretlerle ilgili iş ve işlemler Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi vasıtasıyla yürütülür. Özel güvenlik eğitim, sınav ve belgelendirme hizmetlerinden elde edilerek döner sermaye bütçesine aktarılan gelirler; Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesi kapsamında ihtiyaç duyulan taşınır-taşınmaz mal, araç ve hizmet alımları, sigorta giderleri, hizmet binalarının yapım, bakım, onarım ve kira giderleri, harcırah ve 40'ıncı madde ile 13/11/2006 tarihli ve 2006/11239 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Emniyet Genel Müdürlüğüne Bağlı Her Derece ve Türdeki Eğitim ve Öğretim Kurumları ile Hizmet İçi Eğitim, Kurs ve Seminerlerde Ücretle Okutulacak Ders Saatlerinin Sayısı, Ders Görevi Alacakların Nitelikleri ve Diğer Hususların Tespitine İlişkin Karara göre yapılacak ödemeler ile döner sermaye işletmelerinde kullanılacak mal ve hizmet alımlarında kullanılır. Bu iş ve işlemlere dair hususlar Polis Akademisi Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı arasında yapılacak protokol ile düzenlenir.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.