Özür Gurubu Başvurusu İçin Tıklayınız!

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün açıkladığı takvime göre özür gurubu yer değiştirmeleri bugün başlıyor.

Özür Gurubu Başvurusu İçin Tıklayınız!
11 Ağustos 2014 Pazartesi 07:52

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün açıkladığı takvime göre özür gurubu yer değiştirmeleri bugün başlıyor. İl içi yer değiştirmelerin iki kez yapılması nedeniyle il merkezlerinde boş kadroların oldukça azalmış olması özür gurubu yer değiştirmeler için sıkıntı oluşturacak gibi görünüyor.

2014 MEB Özür Grubu Atama Tarihleri


İller arasında Öğretmenler, özürlerinin bulunduğu ildeki eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41 inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir.

2014 ÖZÜR DURUMU MUTLAKA OKUYUN! (KILAVUZ)

Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41 inci seçenek işaretlenmeyecektir.Bu kapsamda 40’tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır. Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle özür durumundan yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri hâlinde aylıksız izin kullanabilecektir. 

ÖZÜR GURUBU BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

İl içinde özür durumuna bağlı yer değiştirecek öğretmenler, özürlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilecektir.Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir. 

Öğretmenlerin 2014 Yaz Tatili İl İçi ve İller Arası Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

Büyükşehir statüsünde olmayan illerde yapılacak yer değişikliği işlemlerinde il merkezleri, ilçeler, beldeler ve köylerin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir. Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında özür durumundan yer değişikliği 
Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca özürlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.
Eşleri aynı ilçenin köy veya beldelerinde görev yapan öğretmenler, öncelikle eşlerinin olduğu yerdeki eğitim kurumlarını tercih edecekler; eşlerinin bulunduğu yerde atanabilecekleri herhangi bir eğitim kurumu bulunmaması halinde ise yakın köy veya beldelerdeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

2014 Öğretmenler İçin Özür Grubu Tayinleri Başlıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.