PAZARTESİ EK DERS ÖDENECEK Mİ?

Bilindiği gibi, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25 inci dönem milletvekili genel seçiminde eğilim kurumlan, asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmakladır. Seçimlerde oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitimi kurulumlarının aynı gün içerisinde eğilim ve öğretime hazır hâle getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle, Bakanlığımıza bağlı okullarda 8 Haziran 2015 Pazartesi günü eğitim verilemeyeceğinden, yönetici ve öğretmenler ile öğrenciler o gün içir, izinli sayılacaklardır

PAZARTESİ EK DERS ÖDENECEK Mİ?
06 Haziran 2015 Cumartesi 10:41

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Sayı ; 28892082-869-E.5748588                                                                                     04.06.2015

Konu: Milletvekili genel seçimi

DAĞITIM YERLERİNE

Bilindiği gibi, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25 inci dönem milletvekili genel seçiminde eğilim kurumlan, asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmakladır. Seçimlerde oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitimi kurulumlarının aynı gün içerisinde eğilim ve öğretime hazır hâle getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle, Bakanlığımıza bağlı okullarda 8 Haziran 2015 Pazartesi günü eğitim verilemeyeceğinden, yönetici ve öğretmenler ile öğrenciler o gün içir, izinli sayılacaklardır.

Diğer taraftar.. 14/08/2013 tarihli ve 28735 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşmenin "Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Kuluna ilişkin Toplu Sözleşme" bölümünün 2‘ncı maddesinde ; "Milli Eğilim Bakanlığına .bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari İzinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerim fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerme getiremeyen yönetici vi öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık, karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar" hükmüne yer verilmiştir. 

Bu hüküm doğrultusunda, Bakanlığımıza bağlı eğitim kumlularında görev yapan yönetici ve öğretmenler, 25 inci dönem milletvekili genel seçimi nedeniyle eğitim kumrularının tatil edildiği 8 Haziran 2015 Pazartesi günü üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Nabi AVCI

Bakan


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.