Rotasyon Mağduru Öğretmenler ve Aileleri Bakan'a Seslendi !

Rotasyon Mağduru Öğretmenler ve Aileleri Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'ya Seslendi .

Rotasyon Mağduru Öğretmenler ve Aileleri Bakan'a Seslendi !

Ben, Milli Eğitim Bakanlığı’mızın son zamanlarda uygulanacağını açıklayıp geri çektiği kararları sebebiyle mağdur ve mutsuz edilmiş bir öğretmenim.

Yazacaklarım benim gibi en az elli bin meslektaşımın da sesidir.

Bakanlığımız tarafından bu yıl önce rotasyon yapılacağı duyurulmuş, daha sonra iptal edilmiştir. Ancak bu iptal, çeşitli mağduriyetler doğurduktan sonra gelmiştir. Aynı kurumda sekiz yıldan fazla çalışmış öğretmenlerin resen tayin olmamak için istemeyerek yer değiştirmesiyle birlikte bu durum il dışı ve il içi atama puanlarını çok yükselttiğinden özellikle yıllardır ailesine kavuşacağı günü bekleyen bizlerin ve yer değiştirme hakkını kullanmak isteyen meslektaşlarımızın il içi ve il dışı tayin hakkını kullanmadan buharlaşmasına bu uygulama sebep olmuştur. Sonuçta, rotasyona uğramamak için istemeyerek yer değiştiren öğretmenler boş yere yerlerinden edilmiş olurken, onlardan oluşan yoğunluk nedeniyle yer değiştiremeyen bizler de mağdur edilmiş olduk.

Bu uygulamadan kısa süre sonra mağdur ve mutsuz edilen her iki kesimin de mağduriyetinin giderilmesi için kamuoyunda “İkinci İl Dışı ve İl İçi Atama” talebi oluşmuştur.

Feryadımız yazılı ve görsel basında da yer bulduğundan, Bakanlığımız adına İnsan Kaynakları Genel Müdürümüz sayın Hamza AYDOĞDU katıldığı bir canlı yayında sayın Bakanımızın bu konuda talimatı olduğunu, takvim müsait olursa ikinci yer değiştirme atamalarını yapacaklarını ama takvimin sıkışık olduğunu açıklamıştır.Bu açıklamadan yaklaşık bir hafta sonra sayın Başbakanımız okulların Kurban Bayramı’ndan sonra açılacağını duyurmuş, dolayısıyla takvim sıkışıklığı gerekçesini ortadan kaldırmıştır.

Sayın Bakanımızın da bu atamaların yapılması yönünde talimatı olduğundan hepimizin içindeki umut ışığı daha da artmış, kamuoyunda artık mağduriyetlerin giderileceğine kesin gözüyle bakılmış anbean müjdenin geleceği gün sayılmaya başlanmıştır.

Ancak; 25 Ağustos 2015’de Eğitim Bir Sen’in internet sitesinde yayınladığı bir haberde sayın Bakanımızla yaptıkları görüşmede Bakanlığımızın bu atamaya olumsuz baktığı belirtilmiş, heyecanla atama haberi alacağı anı bekleyen kamuoyu büyük bir hayal kırıklığına uğratılmıştır.

Biz, onbinlerce öğretmen ve yolumuzu gözleyen aileleri olarak, yetkililerin bu konuyla ilgilenmesini, Milli Eğitim Bakanlığı’mızın mağduriyetimizin giderilmesi yönünde biran önce gerekli güncellemeleri yaparak takvim açıklamasını bekliyoruz. Zira Bakanlığımız’dan duymamız gereken açıklamayı bir türlü duyamıyoruz

İkinci ildışı ve ikinci iliçi yer değiştirmenin birlikte yapılabileceğini ve bunun için okullar 28 Eylül’de açılacağından takvimin yeterince müsait olduğunu düşünüyoruz.

Geçtiğimiz yıl 1 Eylül - 5 Eylül tarih aralığında uygulanan ve “istendiğinde” uygulanabildiği görülen, iliçini de kapsayan ikinci il dışı atamasının, mutlu bir toplum için öğretmenlerin mutlu edilmesi yada en azından böyle mağduriyetlere maruz bırakılıp mutsuz edilmemesi gerekliliğinden elzem niteliği taşıdığına, siz devlet büyüklerimizin sorunumuzu çözüp yüzümüzü güldüreceğinize inanıyoruz.

Rotasyon Mağduru Öğretmenler ve Aileleri..
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması